Tuvojas svētki, un ļoti svarīgi ir parūpēties arī par pietiekamu visu asins grupu rezervi slimnīcās. Ziedot asinis madoniešiem būs iespēja jau pirmdien — 19. jūnijā no pulksten 9 līdz 13 — J. Norviļa Madonas mūzikas skolā.
Asinsdonoru dienas Madonā tiek rīkotas regulāri. Ilggadējie donori par to joprojām tiek informēti ar īsziņas palīdzību, ja vien Valsts asinsdonoru centrā ir donora kontaktinformācija un ja asinīs iepriekšējā nodošanas reizē nav konstatēta kāda novirze no normas, piemēram, "trekna" plazma.
Taču nodot asinis var nākt arī tad, ja nav saņemta īsziņa, jo katrs gadījums ir individuāls un tā ir laba iespēja uz vietas visu noskaidrot.
Ļoti gaidīti tiek arī tie, kas vēl ne reizi nav ziedojuši asinis. Atgādinām, ka nodot asinis iespējams no 18 līdz 65 gadu vecumam. Arī skolu jaunieši īpaši tiek aicināti iesaistīties donoru kustībā.
Ziedojot asinis, līdzi jābūt pasei, eID kartei vai jebkuram personu apliecinošam dokumentam, kā arī nepieciešams konta numurs.
16.06.2023.