Vakar kļuva zināms, ka demisionēt nolēmusi labklājības ministre Dagnija Staķe, formulējot to ar nespēju panākt pensiju pieaugumu solītajā apmērā, kā arī saistībā ar pēdējiem notikumiem, kad atklāti pārkāpumi Tehnisko palīglīdzekļu centrā.
Demisijas rakstu valdības vadītāja vietas izpildītājam Oskaram Spurdziņam ministre plānoja iesniegt vakar pēc Zaļo un zemnieku savienības Saeimas frakcijas sēdes. – Es varu godīgi atzīt, ka man nav izdevies panākt pensiju pieaugumu tādā apmērā, kā to prasīja Saeimas sociālo un darba lietu komisija, jo tas nozīmētu pārskatīt finansējumu citām Labklājības ministrijas pārziņā esošajām nozarēm, tostarp invalīdiem, bezdarbniekiem, jaunajiem vecākiem, – portālā „Delfi" skaidro labklājības ministre Dagnija Staķe, – un šādā situācijā es neredzu iespēju turpināt darbu valdībā.
Ministre uzskata, ka viņai piecu gadu laikā izdevies radīt skaidru un darboties spējīgu labklājības nozares funkcionēšanas shēmu, tāpat izdevies izstrādāt jauna pansionāta būvniecības projektu pēc Reģu traģēdijas. Ministre izsaka sapratni par pašreizējo politisko situāciju un visai sarežģīto budžeta apstiprināšanas gaitu. – Es saprotu, ka 2008. gada valsts budžets būs kompromisu risinājumu dokuments, tāpat apzinos, ka ne visus dažādu sociālo un profesionālo grupu prasījumus varēs apmierināt, tomēr labklājības joma vienmēr bijusi tā, kur pieņemtos lēmumus izjūt visasāk. Šoreiz situācija ar budžetu īpaši manis pārzinātajā jomā ir sevišķi neviennozīmīga. Un tāpēc man jāuzņemas morālā atbildība par to, kā notiek finanšu sadale labklājības nozarē.
Autore: BAIBA MIGLONE