Labklājības ministrijas dati liecina, ka nabadzības risks Latvijā būtiski palielinājies ģimenēm ar bērniem, kurus uztur tikai viens apgādnieks. Nabadzības riskam pakļautas arī daudzbērnu ģimenes, kurās ir divi pieaugušie ar trim un vairāk bērniem.
Savukārt portāla ziedot.lv aptaujāto ģimeņu pārstāvji aprēķinājuši, ka izdevumi skolas gaitu sākšanai vienam bērnam ir vismaz 100 latu. Bet iztikas minimums aprīlī Latvijā bija 129,05 lati, vidējā alga Vidzemē – 288 lati, Kurzemē – 303, Zemgalē – 319 un Latgalē – 260 latu.
Tuvojoties jaunajam mācību gadam, daudzus nepilnu vai daudzbērnu ģimeņu vecākus pārņem izmisums par to, kā lai sagādā visu mācībām nepieciešamo. Piektdien, 31. augustā, akcijas "Skolas soma" laikā bērniem no visas Latvijas maznodrošinātajām ģimenēm dāvinās līdzekļus skolas gaitu sākšanai. Paredzēts, ka bērniem pasniegs dāvanu kartes 35 latu vērtībā skolas preču iegādei. Un vēl – viņi varēs vērot Marijas
Naumovas bērnu un jauniešu studijas "MarieN Studio" priekšnesumus un skatīties animācijas filmiņu "Kiriku un zvēri". Pagaidām gan nav zināms, cik bērnu saņems šādu palīdzību.
BNS ziņās ielūkojās: ASTRA ZAGORSKA