Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Daļā māju apkures sezona jau sākusies

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 06.10.2015.

Burtu lielums

Salīdzinoši siltais rudens daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem ļāvis ievilkt elpu un nesteigties ar apkures sezonas uzsākšanu. Taču jaunākās sinoptiķu prognozes par mīnus grādiem naktīs un pat pirmo sniegu nedēļas nogalē liek saausīties arī tiem, kuri uzskata, ka ar pieslēgšanos centralizētajai siltumapgādes sistēmai nav jāsteidzas – jo vēlāk tiks uzsākta apkures sezona, jo labāk – vismaz kāds eiro ietaupīsies…

SIA „Madonas siltums" valdes loceklis Uldis Lielvalodis, vaicāts, vai apkures sezona ir jau sākusies, pastāstīja, ka Madonā pirmās mājas siltumam pieslēdzās pagājušajā nedēļā, bet pirmdien tika saņemti jauni māju vecāko iesniegumi par apkures sezonas uzsākšanu.
– Šīsnedēļas sākumā ir jau izveidojusies neliela rinda. Lai mājām pieslēgtu siltumu, uzņēmumam ir jāiesniedz rakstisks iesniegums, norādot konkrētu datumu. Šāda prasība ir noteikta tāpēc, lai izvairītos no iespējamiem pārpratumiem, jo, pirmkārt, iedzīvotāju domas par apkures sezonas uzsākšanu ir atšķirīgas, bet pats galvenais – lai izvairītos no dzīvokļu appludināšanas gadījumos, kad vasarā, veicot dažādus remontus, no sistēmas ir izlaists ūdens un tā jāpiepilda no jauna. Svarīgi, lai māju vecākie vai apsaimniekotājs laikus uzliktu paziņojumus un iedzīvotājus informētu par centralizētā siltuma pieslēgšanas datumu, – akcentēja SIA „Madonas siltums" valdes loceklis Uldis Lielvalodis.
Pirmie siltumam Madonā pieslēdzās mājas Raiņa ielā 34a, Raiņa ielā 39, Madonas pilsētas pirmsskolas izglītības iestāde „Kastanītis" un citas.
– Pagaidām siltumu varam pieslēgt dienas laikā, bet, palielinoties pieteikumu skaitam, to solām izdarīt trīs dienu laikā, – piebilda Uldis Lielvalodis.
Viņš informēja, ka apkures sezona vēl nav sākusies Dzelzavas pagasta Dzelzavas ciemā un Aizpurves ciemā, kur kopš pagājušā gada siltumapgāde arī uzticēta SIA „Madonas siltums", jo nav saņemts pieteikums par siltuma pieslēgšanas datumu. Savukārt Liezēres pagasta Ozolos nobeigumam tuvojas projekts par siltummezglu uzstādīšanu un divu trašu posmu atjaunošanu, patlaban trases atzari tiek piepildīti ar ūdeni, un drīz apkures sezona arī te varēs sākties. Arī Liezēres pagastā šī būs jau otrā sezona, kad siltumu daudzdzīvokļu mājām un citām ēkām piegādās SIA „Madonas siltums".
– Kopumā apkures sezonas uzsākšanai esam sagatavojušies, tagad viss ir atkarīgs no iedzīvotājiem, ēku apsaimniekotāja vai māju vecākajiem, kuriem par to ir tikai jāpieņem lēmums, – uzsvēra Uldis Lielvalodis.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px