Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Covid-19

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 27.07.2020.

Burtu lielums

Palielina valstu sarakstu

Pieaugot „Covid-19" saslimstībai, turpmāk pašizolācija Latvijā būs jāievēro arī iedzīvotājiem, kas atgriežas vai ceļojuši tranzītā arī caur Beļģiju, Čehiju, Austriju un Šveici, turpretī pašizolācijā vairs nav jādodas, atgriežoties no Islandes un Sanmarīno, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) jaunākie apkopotie dati.

Vērtējot 14 dienu kumulatīvo „Covid-19" gadījumu skaitu uz 100 000 iedzīvotāju, Latvijā joprojām būs jāievēro 14 dienu pašizolācija, atgriežoties vai tranzītā izbraucot caur Šveici, Austriju, Čehiju, Beļģiju, Horvātiju, Spāniju, Portugāli, Zviedriju, Andoru, Bulgāriju, Rumāniju, Luksemburgu.
SPKC nerekomendē doties uz minētajām valstīm.
Atgriežoties no trešajām valstīm, pašizolācija nav jāievēro pēc pārbraukšanas tikai no desmit valstīm: Kanādas, Gruzijas, Japānas, Marokas, Jaunzēlandes, Ruandas, Dienvidkorejas, Taizemes, Tunisijas un Urugvajas. Savukārt 14 dienu pašizolācija ir jāievēro, atgriežoties no Krievijas, Baltkrievijas un visām citām trešajām valstīm, kuras SPKC sarakstā nav īpaši izdalītas.
Baltijas valstu vidū mazākais kumulatīvais saslimstības rādītājs ir Igaunijā – 1,2 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, savukārt lielākais tas ir Lietuvā, kur uz 100 000 iedzīvotāju ir 3,7 gadījumi. Latvijā saslimstības intensitāte ir 2,6 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.
No visām EEZ un ES valstīm visaugstākā saslimstībā reģistrēta Luksemburgā, kur tā mērāma 200,8 gadījumos uz 100 000 iedzīvotāju. Otrā augstākā saslimstība ES un EEZ dalībvalstu vidū ir Rumānijā – 54 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju. Trešajā vietā atrodas Bulgārija – 45,4 gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.
Neviens „Covid-19" pacients patlaban nav reģistrēts tikai Vatikānā.
Pašizolācija nav jāievēro cilvēkiem, kuri ieradušies no valstīm, kurās 14 dienu kumulatīvais „Covid-19" gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotāju nepārsniedz 16. Ja pašizolācija tiek ievērota, atgriežoties no valsts, kur kumulatīvais rādītājs 14 dienu laikā uz 100 000 iedzīvotāju iepriekš pārsniedzis, bet vairs nepārsniedz 16, tad pašizolāciju drīkst pārtraukt.

Arī pieciem viesstrādniekiem

Pagājušajā nedēļā saslimšana ar koronavīrusu tika konstatēta arī pieciem viesstrādniekiem no Uzbekistānas.
Savukārt Gulbenes novadā, kā vēsta aģentūra LETA, saslimušo skaits ir pieaudzis līdz astoņiem. Gulbenes novads ir kļuvis par pašvaldību ar otru lielāko inficēto skaitu pēc Rīgas, kur inficēto skaits ir 87. Tāpat pirmo reizi „Covid-19" ir atklāts Viļakas novadā. Tur inficēto skaits nepārsniedz piecu gadījumu robežu. Gulbenē un Viļakā saslimušie nav saistīti ar Uzbekistānas iedzīvotāju saslimšanu.
Jāpiebilst, ka, svētdien kopumā veicot 801 „Covid-19" testu, pagājušajā diennaktī nav reģistrēti jauni saslimšanas gadījumi.

28.07.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px