Uzrakstu "Cesvaine" ne vienu reizi vien pavīdēja tiešraidē no Doma laukuma. Braucienu uz Rīgu cesvainiešiem aizvadītajā sestdienā organizēja Cesvaines kultūras nama direktors Viktors Leimanis.
Esmu partijas "Jaunais laiks" atbalsta grupas vadītājs Cesvainē. Tuvāka informācija arī nāca no Rīgas, no "Jaunā laika", arī presē parādījās aicinājums piedalīties. Mums ir lielas problēmas attiecībās ar šo valdību sakarā ar jaunās skolas celtniecību un citas, tādēļ nolēmām, ka arī mums ir jāpiedalās un jāizsaka savs viedoklis, – pamatoja Viktors Leimanis. – Aizbraucām 30 cilvēku no Cesvaines ar vidusskolas autobusu. Mūsu vidū bija skolotāji, kam arī sirds sāp par nesakārtotajiem skolas celtniecības finansējuma jautājumiem.
Viktors Leimanis uzskata, ka noteikti bija jēga piedalīties: – Vai tad nu tiešām mūsu valdība absolūti vairs neieklausīsies tautas balsī, bez tam, arī pašiem taču jābūt aktīviem, lai tiktu savākti paraksti par tautas tiesībām lemt, izteikt un pateikt savu domu. Es domāju, ka to beidzot sapratīs. Rīgā ieradāmies pulksten 10, laiks patiešām bija nejauks, taču, kā cilvēki arī atzina, tajā lielajā pūlī bija gana silti, jo visi stāvēja cieši cits pie cita, vietas uz laukuma bija pat par maz. Pasākums ilga gandrīz divas stundas. Cilvēki bija gaiši un aktīvi noskaņoti. Katrā ziņā ļoti patīkami bija arī tas, ka piedalījās ļoti daudz jauniešu, jo līdz šim politikā vairāk balstījās uz aktīvākās sabiedrības daļas – vecākās paaudzes – iniciatīvām.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 06.11.2007.
Autore: ASTRA ZAGORSKA
OĻĢERTA SKUJAS foto