Vakar, 17. septembrī, valdība ārkārtas sēdē atbalstīja pusmiljona latu piešķiršanu Cesvaines vidusskolai. Naudu paredzēts piešķirt šāgada budžeta grozījumos no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem. Savukārt atlikušo summu plānots piešķirt no stabilizācijas fonda.
Šis priekšlikums Saeimas komisijās tiks izskatīts šodien, 18. septembrī, bet par valdības lēmumu galīgajā lasījumā ceturtdien vēl jālemj Saeimai.
Sākotnēji bija ierosinājums naudu samaksai par Cesvaines vidusskolas celtniecību piešķirt no privatizācijā gūtajiem līdzekļiem, taču izrādās, ka šis fonds ir jau iztukšots. Līdz ar to Izglītības un zinātnes ministrijai un Finanšu ministrijai tika uzdots meklēt citus variantus. Finanšu ministrs Oskars Spurdziņš norādījis, ka nauda jāpiešķir, jo "nevar ciest skola, nevar ciest skolēni".
Autore: ASTRA ZAGORSKA