Investējot kopumā 1,27 miljonus eiro, mobilo sakaru operators BITE šogad aprīkojis ar jaudīgo 4G+ internetu vairāk nekā 80 bāzes staciju visā Latvijā, tostarp Vidzemē, kur vidējais interneta patēriņš uz vienu lietotāju uzņēmuma tīklā veido 3,5GB mēnesī.
Tagad 4G+ interneta, kas nodrošina ātrumu 40-70Mb/s, priekšrocības var izbaudīt vairāku Vidzemes pilsētu, tostarp arī Madonas, iedzīvotāji. Šīs pilsētas BITES reģionālajam mobilā tīkla infrastruktūras attīstīšanas projektam izvēlētas, ņemot vērā aizvien pieaugošo to iedzīvotāju interneta patēriņu.
„Attīstoties tehnoloģijām un mobilo sakaru pakalpojumiem kļūstot pieejamākiem, to lietotāji kļūst aizvien prasīgāki. Tā, ja vēl salīdzinoši nesen mobilais internets bija teju ekskluzīvs pakalpojums, šobrīd tas ir kļuvis par ikdienas nepieciešamības „preci", jo nodrošina operatīvu informācijas apmaiņu teju jebkurā vietā un laikā. Tālab nepārtraukti strādājam pie interneta pārklājuma paplašināšanas un jaudas palielināšanas, turklāt ne vien Rīgā, bet arī reģionos, kuru iedzīvotāji ir visnotaļ aktīvi datu lietotāji. Piemēram, Vidzemē vien kopējais mobilā interneta lietotāju skaits BITES tīklā šogad ir palielinājies par 23%, bet patēriņš uz vienu lietotāju – par 80%," skaidro BITES tīkla inženieris Aleksandrs Beļajevs.
Vidzemē visaktīvāk internetu telefonā izmanto Lielvārdes novada iedzīvotāji – viens lietotājs ik mēnesi BITES tīklā iztērē vidēji 4,2GB interneta. Šis apjoms ir pietiekams, lai nosūtītu aptuveni 42 000 e-pastu vai noskatītos video ierakstus, kuru kopējais ilgums ir 21,7 stundas.
Ļoti aktīvi internetu telefonā lieto arī Cēsu un Rūjienas novada iedzīvotāji. Jāpiebilst, ka tieši Rūjienas novadā šobrīd ir vērojams arī viens no lielākajiem interneta lietotāju skaita pieaugumiem Vidzemē – šā gada pirmajos sešos mēnešos tas palielinājies par 44%, savukārt Madonas novadā – par 24%.
Interesanti, ka visstraujāk mobilā interneta lietotāju skaits gan Vidzemē, gan arī citviet Latvijā pieaug vecuma grupā virs 61 gada, kam seko lietotāji no 51 līdz 60 gadiem.
11.10.2017.