Tuvojoties eiro ieviešanai, valsts institūcijas arvien lielāku uzmanību velta iedzīvotāju informēšanai par to, kā notiks šis process.
Kā plašsaziņas līdzekļiem uzsver LR Finanšu ministrijas Eiro komunikācijas nodaļas vadītāja Ināra Rubene, informācijai par pāreju uz eiro ir jābūt pieejamai ikvienai mājsaimniecībai un iedzīvotājam visā Latvijas teritorijā, tai skaitā nomaļās vietās dzīvojošiem cilvēkiem, kuriem ir ierobežota informācijas pieejamība. Atsevišķa komunikācija plānota plašsaziņas līdzekļu pārstāvjiem, tūristiem, bērniem, jauniešiem un studentiem, pensionāriem, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, ieslodzītajiem, mazākumtautībām, bezdarbniekiem, noteiktu profesiju pārstāvjiem (pastniekiem, bibliotekāriem, banku un veikalu darbiniekiem u. c.), valsts un pašvaldību iestādēm, NVO un uzņēmējiem.
Lai sasniegtu šo mērķi, informāciju izplatīs dažādos kanālos, tostarp plašsaziņas līdzekļos, divos posmos – pirmais plānots septembrī, bet otrais – oktobrī un novembrī. Katrai mājsaimniecībai tiks nogādāts informatīvais sūtījums: oktobrī mājsaimniecības saņems informatīvo materiālu par eiro ieviešanas praktiskajiem aspektiem, kas ietvers arī katram Latvijas reģionam pielāgotu informāciju.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 07.08.2013.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA