Jaunais mācību gads sācies ar patīkamu ziņu – valsts apmaksās pusdienas 1. klašu skolēniem, un tas vistiešākajā veidā skars arī Madonas pilsētas bērnus.
Daudzās citās skolās brīvpusdienas visiem 1. klašu skolēniem jau bija nodrošinātas iepriekšējos mācību gados, apmaksājot tās no pašvaldību budžeta, Madonā tās tika piešķirtas tikai maznodrošināto ģimeņu bērniem. Toties tagad brīvpusdienas būs visiem Madonas pilsētas skolu 1. klašu skolēniem.
Madonas pilsētas domes sēdē, izskatot jautājumu par grozījumiem Madonas pilsētas domes 2005. gada 29. novembra lēmumā „Par Madonas pilsētas domes un tās izveidoto iestāžu sniegtajiem maksas pakalpojumiem un samaksas apjomiem", deputāti nolēma papildināt šo noteikumu 1.5. punktā „Maksa par Madonas pilsētas pirmsskolas izglītības iestāžu pakalpojumiem" minētos pakalpojumus, kas nav apliekami ar pievienotās vērtības nodokli, ar ierakstu – maksa par ēdināšanas pakalpojumiem Madonas pilsētas vispārizglītojošajās skolās 1. klases skolēniem par kompleksajām pusdienām (viena porcija) 0,80 latu.
Ministru kabinets jūlija beigās apstiprināja Bērnu un ģimenes lietu ministrijas sagatavotos noteikumus „Valsts budžeta līdzekļu pašvaldībām pamatizglītības iestādēs skolēnu ēdināšanai aprēķināšanas, piešķiršanas un izlietošanas kārtība un apmērs". Minētie noteikumi paredz ar šā gada 1. septembri nodrošināt visiem pamatskolas 1. klases skolēniem brīvpusdienas, tādējādi dodot iespēju vismaz reizi dienā visiem 1. klašu skolēniem ēst siltu ēdienu, kā arī sniedzot atbalstu katrai ģimenei, kurā ir pirmklasnieks.
Saskaņā ar minētajiem MK noteikumiem pašvaldība saņems no valsts budžeta 80 santīmu dienā viena pamatskolas 1. klases skolēna ēdināšanai pašvaldības teritorijā esošajās izglītības iestādēs.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA