29. oktobrī Rīgas Brāļu kapos atklāja restaurētos Kurzemes un Zemgales pilsētu ģerboņus, kas veido galeriju uz memoriāla noslēdzošās sienas.
Pavisam restaurēti 29 ģerboņi. Priecē, ka, kaut gan Rīgas Brāļu kapu un Latvijas vēsturiskā mantojuma fonds Vidzemes pašvaldību ģerboņus ir paredzējis atjaunot tikai nākamgad, Madonas pilsētas ģerbonis jau ir to vidū, kas restaurēti pirmajā kārtā. Tas – pateicoties Madonas novada pašvaldības finansiālajam atbalstam. Kā „Staram" pastāstīja Madonas novada pašvaldības kultūras nodaļas vadītājs Jānis Kļaviņš, no novada budžetā kultūras jomai paredzētajiem līdzekļiem Madonas pilsētas ģerboņa restaurācijai Rīgas Brāļu kapos tika pārskaitīti Ls 1000.
Nākamgad fonds ieplānojis vēl 30 Latgales un Vidzemes pašvaldību ģerboņu atjaunošanu, bet šogad Rīgas Brāļu kapu un Latvijas vēsturiskā mantojuma fonds (RBKLVMF) atjaunojis arī vairāku citu pilsētu – Kuldīgas, Ventspils, Jelgavas, Piltenes, Bauskas, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Tukuma, Kandavas, Talsu, Sabiles, Saldus, Subates, Gostiņu, Ogres, Siguldas, Līvānu, Ķemeru, Viesītes, Grīvas, Dobeles, Auces un Valdemārpils – ģerboņus. Vēl jāpabeidz arī skulpturālās grupas „Māte Latvija ar kritušiem dēliem" restaurācija.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 02.11.2012.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA