Jau vairākas nedēļas mūspusē pieturas sals, sniegs, veidojas kupenas, un šur tur pie jumtiem ir parādījušās arī pirmās lāstekas. Situācija vēl nav tik kritiska, tomēr bīstama, iestājoties atkusnim, var izrādīties arī viena lāsteka.
Vairāki iedzīvotāji ir aicinājuši redakciju pievērst uzmanību šim jautājumam un aicināt ēku īpašniekus laikus atbrīvot jumtus no lāstekām, negaidot, kamēr tās, nedod, Dievs, kādam uzkrīt uz galvas, bet, ja tas netiek darīts, attiecīgi rīkoties – arī Madonas novada pašvaldību.
– Pašvaldības iestādes raugās, lai šāda situācija neveidotos uz pašvaldībai piederošo ēku jumtiem, bet privātajās mājās un namos par to ir atbildīgi šo ēku īpašnieki. Vajadzības gadījumā pie šo ēku īpašniekiem var ierasties pašvaldības kārtībnieki un brīdināt bīstamo ēku īpašniekus par nepieciešamību attīrīt jumtus no lāstekām. Parasti lielākas problēmas ir tajos īpašumos, kuru īpašnieki nedzīvo Madonā, – uzsver Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris.
Jāpiebilst, ka arī šo ēku nomniekiem, īpaši, ja tajās atrodas veikali, saloni vai tiek sniegti citi pakalpojumi, kurus bieži izmanto iedzīvotāji, vajadzētu izrādīt lielāku iniciatīvu un vismaz informēt ēku īpašniekus vai pārvaldniekus par bīstamo situāciju uz jumtiem, kas apdraud gājēju drošību. Viena no šādām ēkām atrodas Poruka ielā 3b, kur tradicionāli, gandrīz katru gadu pie jumta veidojas dzīvību apdraudošas lāstekas. Situāciju bīstamāku vērš arī tas, ka trotuārs atrodas tieši zem šīs mājas jumta.
Īpašnieku attieksme Madonas pilsētā gan ir dažāda. Kā laikrakstam apstiprināja SIA „Aizezere" darbinieki, daļa jau tagad, negaidot pavasari, ir griezušies uzņēmumā, jo bez specializētās tehnikas nav iespējams jumtus attīrīt no sniega un ledus. Tā būtu jārīkojas visiem ēku īpašniekiem, ja notīrīt jumtu nav paša spēkos.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto