Vakar aktīvi notika stiprā vēja un lietus radīto bojājumu likvidēšana Vidzemes pusē, kur bez elektrības 9. augusta rītā vēl bija palikuši vairāk nekā 21 tūkstotis klientu. Šādu ziņu vakarrīt saņēmām no AS „Latvenergo” Ārējās komunikācijas daļas projektu vadītājas Sandras Vējiņas.
— Bojājumi lielākoties radušies svētdienas, 8. augusta, vakarā pērkona negaisa laikā, kad daudzviet gāzušies koki, kas pārrāvuši gaisa vadu līnijas un lauzuši līniju balstus. Šobrīd Vidzemē ir reģistrēti bojājumi 87 līniju posmos, bez elektroenerģijas ir 1293 transformatora punkti — 21 030 klientu, — vakarrīt informēja Sandra Vējiņa.
Visvairāk negaisa radīto bojājumu tika reģistrēts bijušajā Valkas rajona teritorijā — Valkā un Smiltenē, kā arī Strenču pusē (484 transformatora punkti — bez elektrības 7922 klienti), Madonas pusē (456 transformatora punkti — 7121 klients), kā arī Alūksnē (203 transformatora punkti — 3184 klienti) un Cēsu un Piebalgas pusē (150 transformatora punktu — 1835 klienti). Valmieras un Rūjienas pusē šorīt bez elektrības bija 66 transformatora punkti — 703 klienti.
AS „Sadales tīkls” speciālisti bojājumu apsekošanu un likvidēšanu uzsāka jau svētdien, tika strādāts arī nakts stundās un arī vakar, piesaistot papildspēkus, aktīvi turpinājās darbi.
Autors: ŽEŅA KOZLOVA