Jau februāra vidū trīs madonietes – Kitija Kundziņa, Santa Soboļeva un Vineta Raubiška – uzsāka darbību Edinburgas hercoga veidotajā jauniešu pašaudzināšanas programmā AWARD.
Esam šīs programmas ietvaros daudz mācījušās un apceļojušas pasauli. Apguvušas pērlīšu rotaslietu darināšanu un skvoša spēli. Kā labo darbu sāksim baznīcas uzkopšanu brīvdienās, vasaras beigās dosimies izmēģinājuma ekspedīcijā uz Gaiziņkalnu.
Saistībā ar šo programmu no 27. aprīļa līdz 2. maijam bijām Vācijā starptautiskā nometnē. Tur apguvām cirka mākslas pamatus un iemaņas pirmās medicīniskās palīdzības sniegšanā, iepazināmies ar cīņas mākslu (vergu deja) – Capoeira – un tūrisma pamatelementiem. Kopā no Latvijas bijām 19 dalībnieku. Daļu nometnes maksas sedza Madonas pilsētas dome, par to esam ļoti pateicīgas.
No 25. līdz 29. jūnijam bijām Liepājas rajonā, Sakas novada „Lejās". Tur notika ekspedīcijas skola. Arī tur apguvām ļoti daudz jaunu prasmju: krikets, braukšana ar mašīnu, jāšana, skeču veidošana, dejošana, koku uzpotēšana, siera siešana, grozu pīšana, zīmju valoda, orientēšanās. Gājām pārgājienā gar jūras stāvkrastu; mērojām ceļu no Pāvilostas līdz nometnes vietai – apmēram 24 km (3 km no tiem bija „dubļos līdz ausīm"). Laiks mūs nelutināja.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 21.07.2007.
Autore: VINETA RAUBIŠKA
AUTORES foto