Sākoties aukstajam laikam, pieaug ugunsgrēku skaits, kuru iespējamais iemesls ir apkures iekārtu nepareiza lietošana, kā arī bojātu apkures ierīču izmantošana. Šādu ugunsgrēku sekas diemžēl nereti ir traģiskas.
Kā informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas priekšniece Inga Vetere, nedēļas sākumā Latvijā reģistrēti 16 ugunsgrēki, trijos no tiem gājuši bojā cilvēki. – Ik diennakti vidēji ir četri gadījumi, kad tiek saņemta informācija par to, ka neiztīrītajos dūmvados deg sodrēji. VUGD aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem, rūpēties par ugunsdrošību, tātad –
arī par savu dzīvību un īpašumu, – uzsvēra Inga Vetere.
Nedēļas sākuma drūmajā „statistikā" iekļuvis arī Madonas novads – 9. decembrī, pulksten 18.23, ugunsdzēsēji steidzās uz Madonas novada Jaunkalsnavu, kur dega dzīvojamā māja. Mājā dega gaitenis un istaba, kopumā 32 m2 platībā, telpās bija ļoti spēcīgs sadūmojums. Ugunsgrēkā gāja bojā 78 gadus veca sieviete. Lai gan, kā atzina VUGD Madonas daļas komandiera pienākumu izpildītājs Andris Kellijs, policijai vēl jānoskaidro ugunsgrēka izcelšanās iemesls, sākoties aukstajam laikam, iedzīvotājiem patiesi esot vairāk jāpiedomā pie ugunsdrošības. Andris Kellijs pastāstīja: – Pēdējā mēneša laikā ir bijuši divi ugunsgrēki saistībā ar dzīvojamajām mājām. 9. novembrī dega dzīvojamā māja Praulienas pagasta Saikavā, kur veicās ar to, ka iedzīvotāji tobrīd neatradās iekšā, līdz ar to nebija neviena cietušā. Savukārt 17. novembrī dega pamesta māja. Kā arī 9. decembrī bijām uz ugunsgrēku Jaunkalsnavā, kur diemžēl tika atrasta mirusi sieviete. Vēlētos arī vērst lasītāju uzmanību uz to, lai tiktu iztīrīti skursteņi, jo šī mēneša laikā esam bijuši jau uz 4 izbraukumiem, kur skurstenī deguši sodrēji. Par laimi, tas nav izvērties plašākā nelaimē, bet lieku reizi pierāda, ka rūpēšanās par savu drošību, attiecīgi rīkojoties, šādas problēmas novērstu pavisam.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.12.2013.
Autore: LAURA KOVTUNA