Lai jaunieši saņemtu valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu apgādnieka zaudējuma gadījumā, viņiem vairs nebūs Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA) jāiesniedz izziņa no mācību iestādes.
To paredz Labklājības ministrijas izstrādātā jaunā kārtība, kas nosaka elektronizētu datu apmaiņu starp mācību iestādēm, Latvijas izglītības informācijas sistēmu un VSAA. Tas nozīmē, ka informāciju par mācībām VSAA iesniegtu nevis pats cilvēks, bet mācību iestādes elektroniskā veidā. Tas palielinātu gan pabalsta saņēmēju ērtības, gan samazinātu dokumentu apjomu. Jauno kārtību paredzēts izmēģināt pilotprojekta veidā Rīgā un Ventspilī jau šogad, bet pilnībā to plānots nodrošināt ar nākamā gada 1. septembri.
Informāciju sagatavoja: ASTRA ZAGORSKA