Lauksaimnieku vidū populārā sacensība konkursā "Sējējs 2007" šogad ir finišējusi un noteikti tās uzvarētāji, kuru vārdus saskaņā ar lemto paziņos tikai konkursa noslēguma pasākumā 23. novembrī Lielajā ģildē Rīgā.
Konkurss "Sējējs" ir Zemkopības ministrijas un Vides ministrijas rīkots ikgadējs pasākums ar mērķi noteikt labāko ieguldījumu Latvijas lauku attīstībā. Svarīgs kritērijs ir arī Eiropas Savienības un nacionālā atbalsta veiksmīga izmantošana.
Šāgada sacensībā vērtēja arī mūsu rajona saimniecības.
Konkursa grupā "Augkopība" Madonas rajonu pārstāvēja z/s "Lazdas" saimniece Alda Jansone no Ošupes pagasta.
Grupā "Lopkopība" republikas komisija vērtēja Jāņa Zondara
z/s "Gaigalieši" Ošupes pagastā, kas specializējas piensaimniecībā. Netradicionālajā lauksaimniecībā konkursa 2. kārtā piedalījās Ligitas Vītoliņas piemājas saimniecība "Aparēni" Vestienas pagastā, kur ierīkots putnu dārzs, un Ilmāra Šķēla z/s "Mežvidi" Liezēres pagastā, kur viena no nozarēm ir zivkopība.
Laureātus apbalvos ar medaļu, diplomu un balvu (subsīdiju/dotāciju), kas šogad ir lielāka nekā pērn – 5000 latu. Atzinības balvas ieguvēju apbalvos ar diplomu un balvu (subsīdiju/dotāciju) līdz 2000 latiem. Visi pārējie konkursa otrās kārtas dalībnieki saņems veicināšanas balvas – diplomu un dāvanu karti vai balvu (subsīdiju/dotāciju) 100-300 latu vērtībā. Šogad konkursā iekļauta arī jauna nominācija – "Par mūža ieguldījumu lauksaimniecībā" un "Par mūža ieguldījumu vides aizsardzībā".
Autore: IVETA ŠMUGĀ