Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Atjaunots ap 20 km garš ceļa posms

ŽEŅA KOZLOVA

Autors • 27.10.2020.

Atjaunots ap 20 km garš ceļa posms
Burtu lielums

Laikraksta iepriekšējā numurā jau informējām par atklāto jaunizbūvēto tiltu pār Aronas upi Mārcienā, bet pirms tam – 21. oktobrī – svinīgs brīdis norisinājās arī Kalsnavas pagasta Aiviekstē pie Madonas novada robežas, kur tika atklāts reģionālā autoceļa Pļaviņas (Gostiņi)-Madona-Gulbene (P37) posms no Aiviekstes līdz Sauleskalnam.

Ceļa posma atklāšanas pasākumā piedalījās VAS „Latvijas Valsts ceļi", Madonas novada pašvaldības, būvnieku – SIA „YIT Infra Latvija", SIA „Rīgas tilti" – pārstāvji, būvuzraugi, projektētāji.

VAS „Latvijas Valsts ceļi" valdes loceklis Gundars Kains informēja, ka atjaunotais ceļa posms ir aptuveni 20 km garš. To atjaunojot, ieguldīts liels darbs. Atzinīgi vērtējams gan būvnieku, gan projektētāju, gan projektu vadības paveiktais.
– Kā ceļinieks ar pieredzi saku – vizuāli izskatās labi, – atzina Gundars Kains.
Arī VAS „Latvijas Valsts ceļi" Madonas nodaļas vadītāja Marija Drunka bija atklāta: – Kā jau daudzi ceļi Latvijā, arī šis ceļa posms bija slikts, bet ne pats sliktākais valstī. Taču, ņemot vērā, ka tiek atjaunots reģionālais autoceļš Pļaviņas (Gostiņi), nolēmām, ka ceļa posms būtu jāatjauno arī Madonas novada pusē vismaz līdz Sauleskalnam, atbilstoši pieejamajam finansējumam. Šajā ceļa posmā tika īstenots atvieglots projekts, daļa darbu veikta ar izlīdzinošo kārtu, daļa izbūvēta ar virsmas apstrādi. Darbi tika veikti labā kvalitātē, un šis ceļš ir krietni uzlabojies, – akcentēja Marija Drunka, izsakot cerības, ka nākotnē šī ceļa uzlabošana varētu turpināties arī virzienā aiz Sauleskalna.
Arī būvnieku firmas pārstāvji pauda gandarījumu, ka Latvijā par vienu atjaunotu ceļa posmu kļuvis vairāk. Kopā segums ir atjaunots vairāk nekā 14 ha jeb 140 000 m2 platībā, ir uzlikts vairāk nekā 8 t asfalta, kas ir gana daudz. Būvdarbu laikā neērtības, protams, izjutuši ceļa lietotāji, bet tās nu ir beigušās, un tagad visi var braukt pa kvalitatīvi atjaunoto ceļa posmu.
VAS „Latvijas Valsts ceļi" valdes loceklis Gundars Kains atzinīgi novērtēja sadarbību ar Madonas novada pašvaldību, tās vadības neatlaidību, tādējādi argumenti par nepieciešamību atjaunot šo un vēl citus ceļa posmus un tiltus Madonas novada teritorijā tikuši sadzirdēti.
– Mēs tik tiešām to lūdzam un prasām. Pats labākais ir tas, ka mēs tiekam arī uzklausīti. Liels paldies VAS „Latvijas Valsts ceļi", Satiksmes ministrijai par to, ka Madonas novadā notiek ceļu posmu atjaunošana – tik daudz kā vēl nekad vēsturē. Ceru, ka tam līdzīgs turpinājums būs arī nākamajos gados, tostarp tiks atjaunots Ļaudonas ceļš un daudzi ceļa posmi. Arī mēs no savas puses iespēju robežās investējām līdzekļus pašvaldības ceļu tīkla sakārtošanā, – uzsvēra Madonas novada domes priekšsēdētājs Agris Lungevičs.
– Liels prieks par šo veikto darbu, bet ļoti svarīgi, lai „Latvijas Valsts ceļi", valdība ceļu uzlabošanā valstī turpinātu ieguldīt līdzekļus, tai skaitā – lai, braucot no Pļaviņām, šis ceļš būtu vienādi līdzens līdz pašai Gulbenei, – vēlēja Kalsnavas pagasta pārvaldes vadītājs Artis Mūrmanis.


28.10.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px