Izskatot Labklājības ministrijas (LM) sagatavoto informatīvo ziņojumu par minimālās mēneša darba algas paaugstināšanu 2008. gadā, valdība atbalstīja LM ierosinājumu ar nākamā gada 1. janvāri paaugstināt minimālo darba algu no 120 līdz 160 latiem.
– Informatīvo ziņojumu LM sagatavoja, pamatojoties uz 2003. gadā izstrādāto koncepciju par minimālo darba algu, – komentē Lelde Rāfelde, komunikācijas departamenta direktore. – Tā paredz 7 gadu laikā minimālo algu paaugstināt līdz 50% no strādājošo mēneša vidējās bruto darba samaksas. Pērn tā bija 302,38 lati.
Pēc Finanšu ministrijas aprēķiniem, minimālās algas paaugstināšanai no 120 uz 160 latiem no nākamā gada budžetā papildus nepieciešami 16,1 milj. latu. Plānots, ka papildu ieņēmumi budžetā būs 70,6 milj. latu.
Saskaņā ar LM rīcībā esošajiem statistikas datiem, 2006. gadā minimālo darba algu vai mazāk saņēma 66,2 tūkstoši cilvēku jeb 8,9% no strādājošo kopskaita. Visvairāk minimālās algas saņēmēju – 58,7 tūkstoši cilvēku jeb 88,7% – strādā privātajā sektorā, savukārt sabiedriskajā sektorā – 7,5 tūkstoši cilvēku (11,3%).
Autore: INESE ELSIŅA