Saistībā ar pagājušajā ceturtdienā notikušo traģēdiju lielveikalā „Maxima" Zolitūdē – lielāko traģēdiju Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas – Ekonomikas ministrija (EM) ir nosūtījusi vēstuli 85 Latvijas būvvaldēm, prasot tām apsekot visus būvlaukumus, kuros tiek būvētas, tostarp rekonstruētas vai renovētas, sabiedriski nozīmīgas publiskas ēkas.
Atbilstīgi EM prasībām pašvaldību atbildīgajām būvvaldēm un būvinspektoriem jāveic ārkārtas pārbaudes visās sabiedriski nozīmīgajās ēkās par būvnormatīvu ievērošanu, prioritāri veicot pārbaudes ēkās, kur notiek vai ir plānoti būvdarbi. Apsekošanas rezultāti EM jāiesniedz līdz šā gada 4. decembrim, ietverot informāciju par sastādītajiem atzinumiem, norādot informāciju par apsekoto būvlaukumu, būvprojektu, ēku, būvniecības dalībniekiem un konstatētajiem pārkāpumiem, ja tādi tiek atklāti.
Vienlaikus ministrija aicina būvvaldes iespēju robežās apsekot sabiedriski nozīmīgas publiskas ēkas, kuras pieņemtas ekspluatācijā pēdējo piecu gadu laikā, un iesniegt pārskatu par apsekošanas rezultātiem, norādot informāciju par apsekoto objektu un pazīmēm, kas liecina, ka būvdarbi varētu būt veikti neatbilstoši normatīvajiem aktiem, piemēram, patvaļīgā būvniecība, plaisas ēkas nesošajās konstrukcijās.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 27.11.2013.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA