Aizvadītajā sestdienā Lieupē notika Latvijas Sociāldemokrātiskās strādnieku partijas (LSDSP)
ārkārtas kongress, kurā piedalījās arī delegāti no Madonas rajona organizācijas un tās vadītājs GUNĀRS OZOLS.
Gunāram Ozolam vaicāju – kādēļ šis bija ārkārtas kongress?
– Tas bija nepieciešams sakarā ar lielajām pārmaiņām gan partijas struktūrā, gan nostādnēs. Pirms pusgada tika ievēlēta cita vadība, un par partijas priekšsēdētāju kļuva Jānis Dinēvičs. Jāatzīst, ka nekad iepriekš tik daudz nav paveikts tik īsā laikposmā. Sakarā ar jauno "Politisko partiju likumu" tika sagatavoti jauni statūti, reizē uzlabojot arī organizācijas iekšējo struktūru, kas ļaus daudz efektīvāk pieņemt lēmumus un reaģēt uz Latvijas politiskajiem notikumiem un aktualitātēm. Tagad visu lemj valde, domei atvēlētas konsultatīvās funkcijas. No katras rajona organizācijas valdē ievēlē trīs pārstāvjus. Sagatavoti arī partijas programmas galvenie virzieni, veikta biedru pārreģistrācija.
Gunārs Ozols un citi delegāti uzsver, ka šis ārkārtas kongress patīkami atšķīries no iepriekšējiem ar toleranci, organizētību un mērķu skaidrību. Kongresā piedalījušies viesi no Grieķijas un Lietuvas, saņemts daudz apsveikumu, arī no Zaļo un zemnieku savienības pārstāvja Induļa Emša. Tas gan nav bijis liels pārsteigums, jo ar ZZS sociāldemokrāti noslēguši sadarbības līgumu.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 16.06.2007.
Autore: ASTRA ZAGORSKA