Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Ar sēnēm septembrī saindējušies 22 cilvēki

Redakcija

Autors • 26.09.2007.

Burtu lielums

Septembrī Toksikoloģijas centrā pēc palīdzības ir vērsušies 22 cilvēki, kas bija saindējušies ar sēnēm, informēja centra vadītāja Vija Cera.

Visi saindēšanās gadījumi ir nopietni, uzsvēra Cera, atzīmējot, ka vienam no pacientiem pēc saindēšanās ar sēnēm radušies smagi aknu bojājumi.

Parasti saindēšanās gadījumi ar sēnēm notiek tādēļ, ka sēņotājs grozā ieliek sev nezināmas sēnes, kā arī nepareizi tās apstrādā un sagatavo ēšanai, skaidroja Cera. Piemēram, daži pacienti ir uz pannas likuši visas sēnes, ko salasījuši, lai gan vispirms tās vajadzēja izšķirot, jo daudzas no tām pirms cepšanas iepriekš ir jānovāra. Saindēšanās var notikt arī ar vecām ēdamajām sēnēm. Atkarībā no tā, ar kādām sēnēm notikusi saindēšanās, simptomi var parādīties laikā, sākot no vienas līdz astoņām stundām vai pat vēl vēlāk. Simptomi, kas rodas, saindējoties ar sēnēm, ir līdzīgi citu slimību vai saindēšanās gadījumu izraisītajām pazīmēm – slikta dūša, vemšana, vājums, svīšana, sāpes vēderā. Tāpēc uzreiz nemaz nevar noteikt, ka simptomus izraisījusi tieši saindēšanās ar sēnēm.

Medicīnas pārstāvji iesaka cilvēkam ar šādiem simptomiem izskalot kuņģi un izsaukt ārstu. Latvijā indīgās sēnes ir mušmires, patujāra šķiedrgalvīte, kailā mietene un sērsēne.

Ziņas avots: Delfi


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px