2009. gada janvāra sākumā Valmierā darbu uzsāks Administratīvās rajona tiesas tiesu nams, kur izskatīs vidzemnieku, tajā skaitā arī mūsu rajona iedzīvotāju, sūdzības par valsts un pašvaldību iestāžu lēmumiem.
Administratīvās rajona tiesas tiesu namu izvietošana reģionos nodrošinās vienotas tiesu prakses veidošanos, kā arī nepieciešamības gadījumā ļautu efektīvāk un vieglāk risināt administratīvās tiesas noslodzes jautājumu reģionos, veicinot lietu savlaicīgu izskatīšanu.
Turklāt reģionu iedzīvotājiem vairs nebūs jādodas uz Rīgu, lai iesniegtu prasības Administratīvajā rajona tiesā. Administratīvās rajona tiesas tiesu nams Valmierā atradīsies Voldemāra Baloža ielā 13a.
Tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš par tiesas izveidi reģionos saka: „Viens no tiesiskas valsts pamatnosacījumiem ir tiesu pieejamība, taču, ja ir tikai viens Administratīvās rajona tiesas nams Rīgā, tad grūti runāt par tās pieejamību cilvēkiem, kas dzīvo pat 200 km attālumā no galvaspilsētas. Turklāt šobrīd tiesa ir ļoti noslogota un uz lietas izskatīšanu ir jāgaida gads vai pat ilgāk. Administratīvo rajona tiesu izveide reģionos, kā arī lietu izskatīšanas termiņu paātrināšana ir bijusi viena no manām galvenajām prioritātēm, strādājot tieslietu ministra amatā. Esmu gandarīts, ka nākamā gada janvārī reģionālie tiesu nami varēs uzsākt darbu.
Protams, iespējams, ka rezultāts nebūs jūtams uzreiz, jo sākumā jāizskata jau uzkrātās lietas, kā arī problēmas sagādā tas, ka nepietiekamu zināšanu dēļ gada sākumā nebūs nokomplektēts viss tiesu namu personālsastāvs, taču ceru, ka ilgtermiņā rezultāts būs ievērojams."
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 13.12.2008.
Autors: GATIS TAURIŅŠ
Tiesu administrācijas sabiedrisko attiecību speciālists