Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Ar nākamo gadu — piemaksa

Redakcija

Autors • 18.09.2008.

Burtu lielums

Lai palielinātu pensionāru un cilvēku ar invaliditāti ienākumus, ar 2009. gada 1. janvāri piemaksa pie vecuma un invaliditātes pensijām būs 70 santīmu par katru līdz 1996. gadam uzkrāto apdrošināšanas stāža gadu.

To paredz Labklājības ministrijas (LM) izstrādātie Ministru kabineta noteikumi par ikmēneša piemaksu pie vecuma un invaliditātes pensijas, kas 4. septembrī izsludināti valsts sekretāru sanāksmē, tie vēl būs jāskata valdībā.

Minētie Ministru kabineta noteikumi paredz, ka ar nākamo gadu piemaksu 70 santīmu apmērā par katru līdz 1996. gadam uzkrāto apdrošināšanas stāža gadu saņems gan vecuma, gan invaliditātes pensijas saņēmēji, neatkarīgi no pensijas apmēra.

Tādējādi tiks uzlabots vecuma un invaliditātes pensiju saņēmēju materiālais stāvoklis. Lai veicinātu pensionāru dzīves līmeņa tālāku uzlabo šanos, LM turpinās strādāt pie pensiju piemaksu paaugstināšanas.

Noteikumi tika izstrādāti, ievērojot šāgada 19. jūnijā Saeimā pieņemtos grozījumus likumā „Par valsts pensijām", kas vērsti uz pensionāru dzīves līmeņa uzlabošanu.

Autore: ILZE SVIKLIŅA
Komunikāciju departamenta
sabiedrisko attiecību speciāliste


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px