Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija otrdien atbalstīja grozījumus Administratīvi teritoriālās reformas likumā, kas paredz piešķirt 200 000 latu novada pašvaldībai par katru novadā ietilpstošo teritoriālo vienību iepriekš paredzēto 100 tūkstošu latu vietā.
Lai saņemtu līdzekļus, vietējām pašvaldībām jāapvienojas līdz 2009. gada 31. janvārim. Šādu summu piešķirs arī visām pilsētu un pagastu pašvaldībām, kuras šogad pieņēmušas lēmumu par novada izveidi un novada darbības sākšanu pēc 2009. gada vietējo pašvaldību vēlēšanām.
Kalsnavas pagasta padomes priekšsēdētājs, rajona padomes priekšsēdētāja vietnieks Vitauts Bartušauskis "Staram" komentēja, ka šis lēmums ir domāts, lai dažas pašvaldības uzķertos uz āķa, lai gan tie, kas jau ir izlēmuši apvienoties, to pašlaik arī cenšas darīt, bet tiem, kas nespēj vienoties, iespējams, arī šī summa nepalīdzēs.
– Es piekristu variantam, ja mums piecus gadus no budžeta tiktu atvēlēts konkrēts finansējums, ko izlietot infrastruktūras tālākai uzlabošanai, bet šis ir tāds vienreizējs maksājums. Ja to iedod šodien, šai naudai vēl ir vērtība, bet, ja inflācija iet uz priekšu lieliem soļiem, nākotnē arvien mazāk mēs ar šo naudu spēsim paveikt, – savu viedokli par Saeimas komisijas likumprojektu pauž Vitauts Bartušauskis.
Grozījumus plānots skatīt 21. jūnija plenārsēdē, steidzamības kārtībā vienā dienā pieņemot tos arī galīgajā lasījumā.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS