Kopš vakardienas, 7. aprīļa, Rīgā tirdzniecības centrā „Origo" skatāma multimediāla izstāde „Neredzamās dzīves", ko radījuši piecpadsmit fotogrāfi no Latvijas, Serbijas un Melnkalnes sadarbībā ar Latvijas Neredzīgo biedrības pārstāvjiem Cēsīs.
Izstādē iekļautās fotogrāfijas papildina īpaši sagatavoti audio komentāri, savukārt norises vieta izvēlēta apzināti – TC „Origo" jaunā ēka ir saņēmusi Latvijas Cilvēku ar īpašām vajadzībām sadarbības organizācijas „Sustento" atzinumu par vides pieejamību cilvēkiem ar kustību, redzes un dzirdes traucējumiem. Izstādi producē Ruckas mākslas fonds.
Izstāde tika atklāta ar fotogrāfijās redzamo varoņu un fotogrāfu dalību, kā arī Latvijas Neredzīgo biedrības centrālās valdes priekšsēdētājas Svetlanas Sproģes, labklājības ministra Gata Eglīša un Saeimas deputātes Andas Čakšas ierašanos, tādējādi atzīmējot nepieciešamību iestāties par iekļaujošas vides veidošanu valstiskā līmenī un veicināt lēmumpieņēmēju izpratni par vajadzībām, kuras nepieciešams nodrošināt cilvēkiem ar kustību, redzes un dzirdes traucējumiem.
Izstāde apskatāma bez maksas līdz 5. jūnijam. Tā ir pieejama cilvēkiem ar redzes, dzirdes un kustību grūtībām.
8.04.2022.