Daudziem kājāmgājējiem vakardienas rīts sagādāja ne mazums rūpju, kad pārvietoties nācās pa tīru ledu. Neizpratni par to, kāpēc uz darbu, ap pulksten 8, nevar tikt, nebaidoties par savu drošību, pauda vairāki laikraksta lasītāji.
Patiesi, vēl līdz aptuveni pulksten 10 reti kurā ceļa posmā bija nokaisītas Madonas centrālo ielu ietves, tāpēc kājāmgājējiem nereti nācās pārvietoties pa brauktuves malu vai nelielo sniega joslu, kas saglabājusies ietvju malās. Kāda madoniete arī vērsa uzmanību uz to, ka ietves pie nama Saieta laukumā 1 gan ap pulksten 8 jau bijušas nokaisītas, tā teikt, lai novada pašvaldības darbinieki no mašīnām var droši tikt līdz darbam. Tikmēr pārējiem iedzīvotājiem nācies krietni vairāk piedomāt, kur likt soli.
Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris skaidroja izveidojušos situāciju: – Trešdienas vakarā apledojušās ietves tika nokaisītas ar sāli cerībā, ka ledus kārta tiks izkausēta. Bet, tā kā pa nakti bija nokrišņi, tas viss tika noskalots un liela labuma no tā nebija. Tāpēc ceturtdienas rītā ietves intensīvi uzsākām kaisīt ar smilti, pilsētā strādāja trīs traktori. Neilgi pēc pusdienas laika visi trotuāri jau bija izejami. Lielākas problēmas ar apledojumu, protams, bija vietās, kur ietve ir ar uzkalniņu, piemēram, Raiņa un Rūpniecības iela, ejot lejā no Jaunlazdonas. Tur ar kūstošo sniegu viss uzkaisītais tika noskalots. Tā kā arī pie Saieta laukuma 1 ceturtdienas rītā bija izveidojusies bīstama situācija, kad ir liels ledus, turklāt no jumtiem sakritis sniegs, traktors tur ietves nokaisīja ap pulksten 8.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 28.12.2012.
Autore: LAURA VOITIŅA