Šodien, 12. martā sāksies oficiālā parakstu vākšana par grozījumiem Satversmē. Latvijas Brīvo arodbiedrību savienība (LBAS) aicina Latvijas balsstiesīgos iedzīvotājus paust savu viedokli. „Mūsuprāt, uzlabojumi Satversmē nepieciešami, lai neļautu valdošajai elitei ignorēt sabiedrības viedokli un piespiestu Saeimas deputātus būt atbildīgiem par savu darbību, strādājot tikai Latvijas iedzīvotāju interesēs.
Taču aktīvajiem Latvijas pilsoņiem noteikti ir vēl virkne savu iemeslu, kāpēc parakstīties par uzlabojumiem valsts konstitūcijā. Aicinām visus, kuriem rūp, cik tiesiskā Latvijā dzīvot turpmāk, šajās dienās pārdomāt mūsu un savus personīgos argumentus, lai izdarītu pareizo izvēli," aicina LBAS priekšsēdētājs Pēteris Krīgers.
Šobrīd ierosināt referendumu par Saeimas atlaišanu var tikai Valsts prezidents, turklāt riskējot zaudēt savu amatu, ja tauta nenobalso par šādu iniciatīvu. Turklāt prezidents nereti ir cieši saistīts ar valdošo eliti un bez liela tautas spiediena nespers šādu kritisku soli. Arodbiedrību piedāvātie Satversmes uzlabojumi dod iespēju mainīt šo kārtību un ļaut arī tautai ierosināt referendumu par Saeimas atlaišanu. „Tas ir demokrātiski un lietderīgi. Tautai nav jāpacieš politiķi, kas nevēlas darboties atbilstoši tās interesēm," uzsver LBAS vadītājs.
Pašreiz spēkā esošā kārtība, ka Saeimas atlaišana notiek ar referenduma palīdzību, netiks mainīta. Joprojām lēmums būs tautas balsojuma rokās, un to savā labā nevarēs izmantot sīkas politiķu grupas. Satversmi uzlabojošos grozījumus izstrādājuši juristi bijušā Satversmes tiesas priekšsēdētāja A. Endziņa vadībā, kas nodrošina grozījumu kvalitāti un atbilstību Satversmes garam.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 11.03.2008.
Autore: SANITA LORENCE
LBAS sabiedrisko attiecību vadītāja