Saskaņā ar valdības lēmumu 2009. gadā tiks pārceltas divas darbdienas – 2. janvāris un 22. jūnijs.
– Darbdienu 2. janvāri (piektdiena) pārcels uz 10. janvāri (sestdiena), bet 22. jūniju (pirmdiena) – uz 27. jūniju (sestdiena).
To paredz Labklājības ministrijas izstrādātais Ministru kabineta rīkojums „Par darbdienu pārcelšanu 2009. gadā", kas 2. decembrī apstiprināts valdības sēdē, – informē Labklājības ministrijas Komunikācijas departamenta direktore Ilona Jurševska.
Rīkojums sagatavots tādēļ, ka abas 2009. gada darbdienas, 2. janvāris un 22. jūnijs, ir vienīgās darbdienas, kas iekrīt starp svētku dienu un brīvdienām.
Pārceļot abas minētās darbdienas, kopējais darbdienu skaits kalendārajā mēnesī nemainīsies. Labklājības ministrija paskaidro, ka, pārceļot darbdienas, tiks nodrošināta darba nedēļas nepārtrauktība tajās dienās, uz kurām izolētās darbdienas tiks pārceltas, kā arī iedzīvotājiem tiks nodrošināts lielāks atpūtas dienu skaits pēc kārtas tajās nedēļās, kuru darbdienas tiks pārceltas.
Valdības lēmums par darbdienu pārcelšanu ir saistošs tikai no budžeta finansējamām valsts pārvaldes iestādēm, bet pašvaldībām, komersantiem, komercsabiedrībām un organizācijām šis rīkojums ir rekomendējošs – tām ir tiesības brīvi noteikt darba un atpūtas laiku.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 04.12.2008.
Autore: BAIBA MIGLONE