Pārrobežu sadarbības programmas Igaunija-Latvija ietvaros tuvākajā laikā tiks uzsākta desmit sadarbības projektu ieviešana par kopējo summu vairāk nekā desmit miljoni eiro (aptuveni 7,03 miljoni latu).
Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija (RAPLM) kā atbildīgā nacionālā iestāde, ieviešot pārrobežu sadarbības programmu, atbalstīja iesniegtos projektus no Ziemeļvidzemes un Dienvidigaunijas, kā arī Rojas, Kuresāres, Ventspils, Talsiem, Ogres, Baldones, Jūrmalas.
Vairākos projektos aktīvi iesaistījies arī Madonas rajons. Igaunijas-Latvijas uzraudzības komisija atbalstīja vērienīgu projektu „Apceļo Dienvidigauniju ar velosipēdu" jeb „ViSoEst by Bike", lai iedzīvotājiem sniegtu iespēju vienā reizē ar velosipēdu apceļot Vidzemi un Dienvidigauniju, tādējādi tiks paaugstināta reģionu konkurētspēja Eiropas tūrisma tirgū un paplašināts tūrisma produktu un pakalpojumu klāsts. Šī projekta vadošais partneris ir Vidzemes tūrisma asociācija, kas sadarbojas ar Valkas, Cēsu, Madonas, Gulbenes, Alūksnes, Siguldas, Mālpils un Ogres pašvaldībām, Latvijas Tūrisma attīstības valsts aģentūru un Dienvidigaunijas Tūrisma fondu, kas pārstāv gandrīz 40 vietējās iestādes un organizācijas.
Vēl viens interesants projekts, kurā iesaistījusies Madonas pilsēta, ir „Aktīvais tūrisms kā pievilcīgs faktors Madonai un Polvai" jeb „Active tourism- attractive feature of Madona and Põlva". Tā ietvaros tiks piedāvātas modernas tūrisma pakalpojumu alternatīvas laikā, kad klimata izmaiņas radījušas problēmas tradicionālajiem ziemas atpūtas pakalpojumiem. Projektu īstenos Madonas pilsētas dome un Polvas lauku rajona pašvaldība.
– Pārrobežu sadarbības programmas mērķis ir veicināt teritorijas ilgtspējīgu attīstību un ekonomisko konkurētspēju, panākot saskaņotu pieeju ekonomiskajai, sociālajai un vides attīstībai tādā veidā, lai tajā iesaistītu vietējos iedzīvotājus un kopienas, kas no tā gūtu labumu, – uzsver RAPLM komunikāciju nodaļas vadītāja vietniece Ilze Dišlere.
Autore: BAIBA MIGLONE