Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Veselības ministrs viesojas Madonas slimnīcā

ZANE BIKOVSKA

Autors • 19.02.2024.

Veselības ministrs viesojas Madonas slimnīcā
Burtu lielums

Pagājušajā ceturtdienā Madonas slimnīcā vizītē bija ieradies Veselības ministrs Hosams Abu Meri, kā arī Veselības ministrijas, Nacionālā Veselības dienesta un Madonas novada domes pārstāvji.

Tikšanās laikā Madonas slimnīcā ministrs uzsvēra, ka būtiskām izmaiņām Madonas slimnīcas dzīvē nevajadzētu būt. Tieši otrādi – tiek meklēti veidi, kā varētu stiprināt reģionus. Tāpat uzsvars tiek likts uz tām nozarēm slimnīcās, kurās varētu vairāk investēt, kurās piesaistīt trūkstošos speciālistus. Kopā ar nozaru ekspertiem uzsākta problemātikas apzināšana, savukārt dialogos un sarunās norit centieni nonākt pie nozarei labvēlīgiem un tiešām pārdomātiem lēmumiem, taču arī pašvaldībām ir jāgrib iesaistīties risinājumu meklēšanā.
– Plānojam palielināt rezidentu skaitu, esam paplašinājuši no Valsts finansētās budžeta vietas māsu specialitātē. Tiek arī risināti ģimenes ārstu prakšu jautājumi un to problemātika, kā arī ģimenes ārstu piesaistes problēmas reģionos – domājam, kā tieši jaunos speciālistus ieinteresēt strādāt tajos, – savu viedokli izteica Veselības ministrs Hosams Abu Meri. – Ministru kabinetā 16. janvārī pieņēmām ziņojumu par farmācijas nozares sakārtošanu – par aptiekām, par medikamentu cenu samazināšanu, par kompensējamo medikamentu saraksta paplašināšanu.
Ļoti aktuāla tēma ir digitalizācija un ar to saistītie jautājumi, piemēram, vienotu rindu pierakstu sistēma, lai neveidotos situācija, ka pacients stāv rindā uz vienu pakalpojumu piecās iestādēs, kas savukārt pagarina rindu citiem pacientiem. Daudz runājam ar ārstu asociācijām un pacientu organizācijām.
Un, protams, – veselības apdrošināšanas jautājums. Viena no problēmām, piemēram, – Latvijas valsts pilsonis dzīvo un strādā ārzemēs, bet veselības aprūpi viņš vēlas saņemt Latvijā. Viņš Latvijā nemaksā nodokļus, bet grib uzturēt savu veselību šeit uz citu nodokļu maksātāju rēķina. Manuprāt, tas nav godīgi, jo tie Latvijas iedzīvotāji, kuri maksā šeit nodokļus, gaida vienā rindā ar tiem, kuri nemaksā. Par šo jautājumu nopietni politiskā līmenī jādomā, – atzina ministrs.
Pēc tikšanās ar darbiniekiem, Veselības ministrs devās apskatīt traumatoloģijas nodaļu un dzemdību nodaļu.
Traumatologs Andris Levis iepazīstināja ministru ar nodaļas darba specifiku. Arī paši pacienti ir iesaistīti atveseļošanās procesā, lai rezultāts tiktu sasniegts pēc iespējas labāk, jo savlaicīga ārstēšana ir vēlama pēc iespējas agrāk. Ikdienā Madonas slimnīcā strādā pieci traumatologi, patlaban ir arī viens rezidents, kas ir gatavs slēgt sadarbības līgumu ar šo ārstniecības iestādi. Rezidents tiek praktiski apmācīts – viņš gan asistē, gan vieglākas traumas operē pats pārējo ārstu uzraudzībā.
– Pagājušajā gadā plānveida ķirurģijā tika veiktas aptuveni 950 endoprotezēšanas operācijas, kas ir ceļu, gūžas locītavu maiņa. Šis apjoms ir līdzvērtīgs Liepājas slimnīcai un Rīgas 2. slimnīcai. Endoprotezēšana Madonas slimnīcā ir ne tikai gana lielā apjomā, bet arī pietiekami labā kvalitātē. Gan Endoprotēžu asociācija, gan Traumatologu asociācija ir atzinusi – šeit ir pieejama gan akūtā palīdzība, gan endoprotezēšana. Pēc sava statusa Madonas slimnīca nav liela, bet lietas, ko mēs šeit darām, tiek paveiktas labi, – norādīja Andris Levis.


Pozitīvs iespaids par slimnīcas darbu
Veselības ministrs apciemoja arī dažus traumatoloģijas nodaļas pacientus, kuri izteica tikai atzinīgus vārdus gan mediķu kolektīvam, gan apkalpojošajam personālam. Pēc traumatoloģijas nodaļas apskates Hosams Abu Meri devās uz dzemdību nodaļu, kur nodaļas darbinieki iepazīstināja ministru ar visu ikdienā izmantojamo inventāru un iekārtām un pēcāk iegriezās arī uzņemšanas nodaļā.
Pēc vizītes slimnīcā veselības ministrs laikrakstam „Stars" pauda savu apmierinātību ar iestādes darbību, atzinīgi izsakoties arī par mediķiem.
– Esmu ļoti pozitīvi pārsteigts par traumatoloģijas nodaļas darbu, par ārstiem, kā arī to pašu varu sacīt par dzemdību nodaļu. Man ir pozitīvs redzējums par slimnīcas attīstību un tālāku darbību. Galvenais, ko mediķi ar mani apsprieda tikšanās sākumā, bija birokrātiskie un digitalizācijas jautājumi, pakalpojumu tīkls tai skaitā un visas ar to saistošās problēmas. Ir jādomā par to, lai šie pakalpojumi būtu kvalitatīvāki, jāinvestē vairāk līdzekļu tur, kur ir gan speciālisti, gan pacienti, gan pakalpojumi. Tas ir pašsaprotami. Diskusija ar Madonas slimnīcas mediķiem izvērtās ļoti patīkama un pozitīva, man ļoti patika šeit būt. Lai pakalpojumu kvalitāte būtu vēl sekmīgāka, svarīga ir sadarbība ar citām slimnīcām un klīnikām ir ļoti būtiska, pie tā strādāsim nākotnē. Nākamie Ministru kabineta ziņojumi būs par metodiskajiem centriem un sadarbības aktualizēšanu starp slimnīcām un kolēģiem, lai pakalpojumi būtu kvalitatīvāki un rezultāti – labāki, – skaidroja Hosams Abu Meri.
Viņš uzsvēra, ka ne mazāk būtiska ir komunikācija ar pacientiem, lai izvērtētu viņu apmierinātību ar servisu un pakalpojumiem. Veselības ministrs neslēpa, ka Madonas slimnīcai arī turpmāk jāattīsta savs potenciāls sfērās, kas sekmējas sevišķi labi – traumatoloģija, ambulatorā prakse un dienas stacionārs. Jābūt arī ļoti labai uzņemšanas nodaļai, kas ir svarīga katras slimnīcas darbībai.
Pēc Madonas slimnīcas apmeklējuma Hosams Abu Meri iepazinās arī ar divām ģimenes ārstu praksēm – Iritas Galejas un Sigitas Petrovskas praksēm Madonā, bet vizītes noslēgumā apmeklēja Ērgļu slimnīcu un sociālās aprūpes centru.

20.02.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px