Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Varakļānu veselības aprūpes centrā – 42 ar „Covid-19″ saslimušie

LAURA KOVTUNA

Autors • 23.11.2020.

Varakļānu veselības aprūpes centrā – 42 ar „Covid-19″ saslimušie
Burtu lielums

Strauji izplatījusies saslimstība ar „Covid-19" SIA „Varakļānu veselības aprūpes centrs", tā apstiprināja Varakļānu novada pašvaldībā. Pagājušās nedēļas nogales laikā saslimušo skaits sasniedzis 44 iedzīvotājus (aktuālā informācija arī pirmdienas rītā). Saslimušo vidū pārsvarā ir Varakļānu veselības aprūpes centra (VAC) ilgstošās aprūpes sociālo gultu klienti un arī viņu aprūpētāji, atklāja Varakļānu novada domes priekšsēdētājs Māris Justs.

Lai gan saslimšana nebija skārusi ārstniecisko bloku jeb Varakļānu VAC ambulatoro nodaļu, Varakļānu novada pašvaldība pieņēmusi lēmumu, sākot ar 23. novembri, uz divām nedēļām nodaļu slēgt, tā laikrakstu „Stars" informēja Varakļānu VAC valdes locekle Dina Iņķēna.

Viņa atklāja, ka aprūpes centrā saslimšana ar „Covid-19" apstiprināta 33 klientiem un 9 darbiniekiem. Slimība norit dažādi, esot saslimušie, kuriem neizpaužas nekādi simptomi, savukārt 3 klienti tomēr stacionēti, lai atrastos speciālistu uzraudzībā un būtu lielākā drošībā. Pārējie klienti – gan saslimušie, gan veselie – joprojām, protams, tiekot aprūpēti; savukārt jaunus klientus šobrīd uzņemt nevar. Varakļānu VAC ieviests karantīnas stāvoklis.
– Saslimušie ir nodalīti atsevišķās telpās, veselie – citās, savukārt darbinieki strādā vienreizējā apģērbā, halātos ar ūdensnecaurlaidību, tiek lietotas maskas un vizieri. Plāns norit, kā citviet līdzīgās situācijās visā valstī, – par darba kārtību pastāstīja Dina Iņķēna.
Viņa uzsvēra, ka šābrīža situācijā pēc pastāvošās likumdošanas saslimušie darbinieki vai kolēģi, kas ir kontaktpersonas, varētu ņemt slimības lapas un nestrādāt. Diemžēl darbs ilgstošajā sociālajā aprūpē ir nozare, kur nevar strādāt attālināti vai uz dažām nedēļām darbu pārtraukt. Klienti ir jāaprūpē.
– Saku milzīgu paldies darbiniekiem, kuri ir palikuši burtiski daži vien. Tie saslimušie darbinieki, kuriem ir simptomi, uz darbu nākt nevar, līdz ar to katru dienu strādā būtībā vieni un tie paši aprūpētāji. Slodze, protams, ir milzīga, meitenes dara visu. Bija brīdis, kad strādāja tikai 3 darbinieki, tagad 2 atgriezās, būsim 5. Klājas smagi, darbaspēka trūkumu šobrīd izjūt visvairāk, – atzina Varakļānu veselības aprūpes centrā.
Jautāta par to, kā „Covid-19" pamanījies izplatīties iestādē, Dina Iņķēna skaidroja, ka vienam no darbiniekiem, divas dienas pēc pabeigtas maiņas, parādījušies simptomi. Iespējams, vīruss iegūts no kāda bezsimptomu saslimušā. Tika veikts „Covid-19" tests, kas apstiprinājies. Tālāk veiktas analīzes arī citiem darbiniekiem un ilgstošās aprūpes klientiem; kā jau minēts, tests izrādījies pozitīvs 42 cilvēkiem.
Varakļānu VAC pārstāve komentēja: – Darbinieks nebija nācis uz darbu slims, tādā ziņā nekas nav pārkāpts. Bet, sajūtot simptomus, tika veikts tests. Diemžēl, līdz tiek līdz analīzēm un rezultātiem, tas viss ievilkās. Kamēr uzzina rezultātu, tikmēr kāds kontakts jau ir bijis, jo šādā iestādē un darba specifikā ciešs kontakts ar klientiem ir neizbēgams.
Ar personām, kuras „Covid-19" saslimšana skārusi tiešā veidā vai kā kontaktpersonu, sazinās epidemiologi, dodot tālākās rīcības norādes. Dina Iņķēna atklāja, ka ir darbinieki, kas izvēlējušies šajā periodā nakšņot aprūpes centrā – nedoties mājās, lai neapdraudētu mājiniekus. Kā arī tiem, kuriem nav simptomu, ticis atļauts pildīt darba pienākumus, protams, lietojot aizsarglīdzekļus un maksimāli ievērojot iespējamos drošības mērus. Pretējā gadījumā vienkārši nebūtu, kas aprūpētu klientus, secināja centra vadītāja.
Varakļānu novada domes priekšsēdētājs Māris Justs atzina, ka iedzīvotāju vidū valda lielāks satraukums saistībā ar notikušo, jo samērā strauji pieaudzis saslimušo skaits novadā. – Jācer, ka viegli izdosies ar to tikt galā un saslimušajiem izdosies uzveikt slimību pēc iespējas ātrāk un veiksmīgāk, – pauda Māris Justs.


24.11.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px