Ar vakardienu, 16. februāri, arī Madonas reģionā tika uzsākta sociālās aprūpes centru (SAC) klientu un darbinieku vakcinācija pret „Covid-19". No rīta, pulksten 10, tika uzsākta vakcinēšana Barkavas pansionātā, bet ap pulksten 16 – Ļaudonas pansionātā. Ir arī pansionāti, kur vakcīnas nupat saņemtas un tuvākajās dienās vakcinēšana tiks uzsākta. Tajos reģiona pansionātos, kur iepriekš tikusi konstatēta saslimšana ar „Covid-19" ievērojamā skaitā, vakcinēšana visdrīzāk notiks pēc pāris mēnešiem.
Barkavas pansionāta vadītāja Eva Baltiņa atklāja, ka vakcinēšanu veikusi mobilā vienība no Rīgas pēc iepriekš pieteikta un saskaņota laika. Kā viņa vērtēja, vakcinēšana noritējusi veiksmīgi, un to veikt ir izvēlējušies gandrīz visi pansionāta iemītnieki, savukārt darbinieki – aptuveni puse.
Līdzīga statistika arī Ļaudonas pansionātā, pastāstīja vadītāja Tatjana Kriškāne, kur vakcinēties atteikušies vien divi klienti un aptuveni puse darbinieku.
Vakcīnas pret „Covid-19" vakar tika saņemtas Ērgļu novadā, un aptuveni nedēļas ietvaros tiks uzsākta vakcinēšanās. Ērgļu novada SAC vadītāja Ieva Dūduma piebilda, ka tikmēr vakcīnas glabājas pie ģimenes ārsta, kas arī veiks vakcinēšanu SAC Ērgļos un „Kastaņās". No klientiem vakcinēties piekrituši gandrīz visi, izņemot tos, kuriem ģimenes ārsts nav ieteicis vakcinēties veselības apsvērumu pēc, savukārt no darbiniekiem piekritusi vakcinēties apmēram trešdaļa, tā informēja Ieva Dūduma. Labklājības ministrija SAC lūgusi apzināt un pieteikt nepieciešamo vakcīnu skaitu jau gada sākumā. Pansionātā tika nodrošināta informācija, bukleti, cilvēki mudināti konsultēties ar savu ģimenes ārstu. Attiecīgi bijuši arī tie, kuri pārdomājuši un vakcīnai pieteikušies pa šo laiku – arī viņiem vakcīnu pietikšot, tās atvestas pietiekamā skaitā, vērtēja Ērgļu novada SAC vadītāja.
Zināms, ka Cesvaines novada SAC vakcīnas tiks atvestas 23. februāra rītā; par to vakar saņemta informācija. Saraksts ar vakcinējamajiem nepārtraukti tiekot atjaunots, papildināts, ja kāds iepriekš šaubījies. Sociālā dienesta vadītāja Daina Markevica padalījās, ka no 20 klientiem vakcinēties piekrituši 18. – Viens klients „Covid-19" jau bija izslimojis pirms nonākšanas mūsu pansionātā, un arī otrs klients nevakcinēsies veselības apsvērumu pēc. No 11 darbiniekiem vakcīnai ir pieteikušies 8, – atklāja Daina Markevica.
Lubānas novada sociālā aprūpes centra 18 klienti, kuri iepriekš nebija inficēti ar "Covid-19", tika vakcinēti jau 10. februārī. Savukārt Varakļānu Veselības aprūpes centrā vakcinēšana veikta šajās dienās.
Mārcienas un Dzelzavas pansionātos saslimšana nesen konstatēta gana lielā skaitā. Šobrīd zināmā informācija liek domāt, ka vidēji divus trīs mēnešus pēc „Covid-19" pārslimošanas vēl ir imunitāte, tādēļ vakcinēties ieteic vēlāk.
Kopumā valstī vakcinācija pret „Covid-19" valsts un pašvaldības SAC aktīvi norit jau kopš 10. februāra, un labklājības ministre Ramona Petraviča pieļauj, ka divu nedēļu laikā izdosies savakcinēt visus centru darbiniekus un klientus, kuri būs izteikuši vēlmi to darīt.
Labklājības ministre plašsaziņas līdzekļos paudusi, ka kopumā vakcinēties piekrituši vairāk nekā 8000 sociālo centru klientu un 2700 darbinieku.
Uz jautājumu raksturot pašreizējo situāciju sociālās aprūpes centros un vai tajos arvien nav augsta saslimstība ministre atbildēja, ka situācija ir mainīga, bet ar tendenci uzlaboties. Piemēram, jau šā gada ceturtajā nedēļā bija straujš saslimstības ar „Covid-19" samazinājums sociālās aprūpes centros, bet, lai tendence būtu noturīga, nepieciešama vakcinācija. Arī daudzi no uzrunātajiem Madonas reģiona SAC atzina, ka vakcinēšanās šobrīd principā ir vienīgā izeja. Svarīgākais, lai pietiek vakcīnu gana straujai riska grupu un arī pārējo iedzīvotāju vakcinēšanai.
Latvija piektdien saņēma jaunas ražotāju „Moderna" un „AstraZeneca" vakcīnu kravas, informējis Nacionālais veselības dienests (NVD). Divās atsevišķās piegādēs saņemtas 3600 „Moderna" vakcīnas devas un 9600 „AstraZeneca" vakcīnas devas.
Visas saņemtās vakcīnas tiks izmantotas, lai turpinātu SAC darbinieku un klientu vakcināciju, kā arī to mediķu vakcinācijai, kas izlēmuši vakcinēties.
Ministru kabineta apstiprinātajā prioritāro grupu sarakstā mediķi tiek vakcinēti ar pašu augstāko prioritāti, kam seko SAC darbinieki un klienti, ņemot vērā, ka abu šo grupu iedzīvotāji ir pakļauti visaugstākajam inficēšanās riskam. Kopējais iedzīvotāju skaits, kas ikdienā strādā vai uzturas SAC, ir nepilni 20 tūkstoši. Līdz ar to arī nākamās vakcīnu devu piegādes tiks izmantotas, lai vakcinētu šo centru darbiniekus un klientus, jo katram iedzīvotājam nepieciešamas divas šo vakcīnu devas, norādīja NVD.
Papildu vakcīnu devas plānots saņemt no 22. līdz 28. februārim – 8400 „Moderna" vakcīnas un 20. februārī – 22 621 „AstraZeneca" devu.
17.02.2021.Barkavas pansionāta vadītāja Eva Baltiņa atklāja, ka vakcinēšanu veikusi mobilā vienība no Rīgas pēc iepriekš pieteikta un saskaņota laika. Kā viņa vērtēja, vakcinēšana noritējusi veiksmīgi, un to veikt ir izvēlējušies gandrīz visi pansionāta iemītnieki, savukārt darbinieki – aptuveni puse.
Līdzīga statistika arī Ļaudonas pansionātā, pastāstīja vadītāja Tatjana Kriškāne, kur vakcinēties atteikušies vien divi klienti un aptuveni puse darbinieku.
Vakcīnas pret „Covid-19" vakar tika saņemtas Ērgļu novadā, un aptuveni nedēļas ietvaros tiks uzsākta vakcinēšanās. Ērgļu novada SAC vadītāja Ieva Dūduma piebilda, ka tikmēr vakcīnas glabājas pie ģimenes ārsta, kas arī veiks vakcinēšanu SAC Ērgļos un „Kastaņās". No klientiem vakcinēties piekrituši gandrīz visi, izņemot tos, kuriem ģimenes ārsts nav ieteicis vakcinēties veselības apsvērumu pēc, savukārt no darbiniekiem piekritusi vakcinēties apmēram trešdaļa, tā informēja Ieva Dūduma. Labklājības ministrija SAC lūgusi apzināt un pieteikt nepieciešamo vakcīnu skaitu jau gada sākumā. Pansionātā tika nodrošināta informācija, bukleti, cilvēki mudināti konsultēties ar savu ģimenes ārstu. Attiecīgi bijuši arī tie, kuri pārdomājuši un vakcīnai pieteikušies pa šo laiku – arī viņiem vakcīnu pietikšot, tās atvestas pietiekamā skaitā, vērtēja Ērgļu novada SAC vadītāja.
Zināms, ka Cesvaines novada SAC vakcīnas tiks atvestas 23. februāra rītā; par to vakar saņemta informācija. Saraksts ar vakcinējamajiem nepārtraukti tiekot atjaunots, papildināts, ja kāds iepriekš šaubījies. Sociālā dienesta vadītāja Daina Markevica padalījās, ka no 20 klientiem vakcinēties piekrituši 18. – Viens klients „Covid-19" jau bija izslimojis pirms nonākšanas mūsu pansionātā, un arī otrs klients nevakcinēsies veselības apsvērumu pēc. No 11 darbiniekiem vakcīnai ir pieteikušies 8, – atklāja Daina Markevica. Lubānas novada sociālā aprūpes centra 18 klienti, kuri iepriekš nebija inficēti ar "Covid-19", tika vakcinēti jau 10. februārī.
Savukārt Varakļānu Veselības aprūpes centrā vakcinēšana veikta šajās dienās. Savukārt Mārcienas un Dzelzavas pansionātos, Šobrīd zināmā informācija liek domāt, ka vidēji divus trīs mēnešus pēc „Covid-19" pārslimošanas vēl ir imunitāte, tādēļ vakcinēties ieteic vēlāk.
Kopumā valstī vakcinācija pret „Covid-19" valsts un pašvaldības SAC aktīvi norit jau kopš 10. februāra, un labklājības ministre Ramona Petraviča pieļauj, ka divu nedēļu laikā izdosies savakcinēt visus centru darbiniekus un klientus, kuri būs izteikuši vēlmi to darīt.
Labklājības ministre plašsaziņas līdzekļos paudusi, ka kopumā vakcinēties piekrituši vairāk nekā 8000 sociālo centru klientu un 2700 darbinieku.
Uz jautājumu raksturot pašreizējo situāciju sociālās aprūpes centros un vai tajos arvien nav augsta saslimstība ministre atbildēja, ka situācija ir mainīga, bet ar tendenci uzlaboties. Piemēram, jau šā gada ceturtajā nedēļā bija straujš saslimstības ar „Covid-19" samazinājums sociālās aprūpes centros, bet, lai tendence būtu noturīga, nepieciešama vakcinācija. Arī daudzi no uzrunātajiem Madonas reģiona SAC atzina, ka vakcinēšanās šobrīd principā ir vienīgā izeja. Svarīgākais, lai pietiek vakcīnu gana straujai riska grupu un arī pārējo iedzīvotāju vakcinēšanai.
Latvija piektdien saņēma jaunas ražotāju „Moderna" un „AstraZeneca" vakcīnu kravas, informējis Nacionālais veselības dienests (NVD). Divās atsevišķās piegādēs saņemtas 3600 „Moderna" vakcīnas devas un 9600 „AstraZeneca" vakcīnas devas.
Visas saņemtās vakcīnas tiks izmantotas, lai turpinātu SAC darbinieku un klientu vakcināciju, kā arī to mediķu vakcinācijai, kas izlēmuši vakcinēties.
Ministru kabineta apstiprinātajā prioritāro grupu sarakstā mediķi tiek vakcinēti ar pašu augstāko prioritāti, kam seko SAC darbinieki un klienti, ņemot vērā, ka abu šo grupu iedzīvotāji ir pakļauti visaugstākajam inficēšanās riskam. Kopējais iedzīvotāju skaits, kas ikdienā strādā vai uzturas SAC, ir nepilni 20 tūkstoši. Līdz ar to arī nākamās vakcīnu devu piegādes tiks izmantotas, lai vakcinētu šo centru darbiniekus un klientus, jo katram iedzīvotājam nepieciešamas divas šo vakcīnu devas, norādīja NVD.
Papildu vakcīnu devas plānots saņemt no 22. līdz 28. februārim – 8400 „Moderna" vakcīnas un 20. februārī – 22 621 „AstraZeneca" devu.
17.02.2021.