Madonas slimnīcas fizioterapijas pakalpojumi šobrīd kļuvuši apmeklētājiem ērtāki un pieejamāki – no telpām galvenajā slimnīcas ēkā fizioterapeites pārcēlušās uz kādreizējo infekciju nodaļas, tad bērnu nodaļas ēku, nedaudz atstatus no slimnīcas. Fizioterapijas pakalpojumi jaunajā mājvietā jau tiek sniegti, kā arī turpinās darbi pie telpu vienkāršota remonta un labiekārtošanas, lai jau ar nākamo gadu šai vietā darbotos pilnveidots rehabilitācijas dienas stacionārs.
Kā pastāsta SIA „Madonas slimnīca" valdes priekšsēdētājs Artis Stuburs, šā gada sākumā slimnīca piedalījās konkursā par valsts apmaksātā rehabilitācijas dienas stacionāra izveidi. Tā ietvaros šobrīd arī norit darbs pie telpu labiekārtošanas, pakalpojumu klāsta paplašināšanas, nepieciešamā aprīkojuma iegādes, uzstādīšanas un tamlīdzīgi. Kā arī šobrīd jaunajās telpās (no kurām daļa jau izremontēta) tiek turpināts sniegt fizioterapeitu pakalpojumus.
– Iepriekš fizioterapeits strādāja ar grupām slimnīcā, fizioterapijas lielajā zālē, tagad to varēs darīt arī individuāli, kas ir drošāk tostarp no epidemioloģiskā viedokļa. Tāpat fizioterapija saistās ar to, ka cilvēkam nepieciešams pārģērbties, pēc terapijas nodarbības – arī nomazgāties, atgūties; ar to iepriekš bija problēmas. Lai jaunizveidotu rehabilitācijas dienas stacionāru, ir savas prasības par telpām, aprīkojumu, arī pacientu plūsmu, pie kā visa šobrīd turpinām strādāt. Plānots, ka pilnvērtīgi dienas stacionārs sāks strādāt ar nākamā gada 1. janvāri, bet jau šobrīd strādā pagaidu variantā un ir pakalpojumu loks, kas tiek sniegs. No jauna nāk klāt arī masāža, ergoterapija, fizikālā terapija, – informē Artis Stuburs.
Ēkas otrā galā (ar atsevišķu ieeju) saglabāts arī psihiatra un ģimenes ārsta kabinets.
Fizioterapijas pakalpojumus sniedz fizioterapeites Vita Grava, Krista Kupča, Žanete Vingre, ar nākamo nedēļu viņām pievienosies arī fizioterapeite Ieva Vosele. Jauna speciāliste ir ergoterapeite Gundega Elīza Zariņa, tāpat plānots, ka uz šo ēku pāries masiere Rudīte Mitkova. Rehabilitācijas komandā no funkcionālajiem speciālistiem ir arī uztura speciāliste, kas sniedz konsultācijas, tāpat reizi mēnesī brauc ārste-rehabilitoloģe Sandra Nātra. Turklāt ir citi speciālisti, kas šeit reizi pa reizei konsultē, piemēram, tehniskais ortopēds; par to tiek izvietota aktuālākā informācija.
Speciālisti strādā jau tagad, bet ar 1. janvāri ēkā varēs darboties pilnvērtīga rehabilitācijas nodaļa, kas nav vairs tikai ar fizioterapijas ievirzi.
– Jāteic, ka šis ir ilgi gaidīts solis. Augusta sākumā nosvinēju piecus gadus, kopš šeit strādāju, un, jau kad es atnācu, tika solīts, ka nupat jau būs šādas telpas. Laiks ir pagājis, bet bija arī lietas, kam bija loģiski jāsakārtojas, lai mēs šeit varētu iekārtoties, – uz jaunām telpām bija jāpārvācas gan pansionātam, gan bērnu nodaļai. Tas noteikti nebija tā, ka šīs telpas atbrīvojās, tad nu tika meklēts, ko šeit ielikt; – uz to gājām mērķtiecīgi. Paplašinājām papildu spektru, piesaistījām papildu spēkus komandai, lai varētu pretendēt uz rehabilitācijas dienas stacionāru ar valsts finansējumu. Pieļauju, ka tas, iespējams, arī palīdzēja raitāk sakārtot šo jautājumu. Ļoti novērtējam ērtības, ko sniedz būšana kopā ar slimnīcu, bet tomēr nedaudz nošķirtāk. Fizioterapijas un rehabilitācijas pacientu grupa mazliet atšķiras no „ikdienas" slimnīcas apmeklētāja. Tas ir sakarīgi un normāli, ka esam pie slimnīcas, bet atsevišķā ēkā. Arī tas, ka esam 1. stāvā, nenoliedzami ir krietni ērtāk un ātrāk pieejami cilvēkiem ar kustību traucējumiem, – vērtē fizioterapeite Krista Kupča.
Viņa piebilst, ka grupu nodarbības joprojām notiks slimnīcas ēkas 3. stāva zālē, kur bija līdz šim, bet tās tiek organizētas mazākā sastāvā – līdz ar to ir iespējams ievērot distancēšanās prasības, savukārt jaunajās telpās fizioterapeites var strādāt individualizētāk.
11.09.2020.