Jau trešo gadu februāris iezīmējas ar jauku un sirsnīgu notikumu Madonas slimnīcas kolektīvam. 14. februārī svinīgā pasākumā Bērzaunes pagasta Sauleskalna tautas namā tika sveikti labākie 2024. gada Madonas novada pašvaldības SIA „Madonas slimnīca” darbinieki un struktūrvienība. Tāpat kā iepriekšējos gados, arī šoreiz labākos mediķus noteica kolēģu balsojums, apkopojot slimnīcas darbinieku iesniegtās aptaujas rezultātus.
Šie svētki ir apliecinājums mediķu un visa personāla piederībai, pieņemšanai, atzinībai un savstarpējai pateicībai. Pateicība ir veids, kādā cilvēki novērtē to, kas viņiem ir. Izsakot pateicību, cilvēki koncentrējas uz esošo, piemītošo un piederošo. Pateicība ir tādas vērtības atzīšana, kas nav mērāma naudas izteiksmē. Tā ir labestības apliecinājums.
– Vēlos teikt lielu paldies ikvienam Madonas slimnīcas darbiniekam par darbu, kas tiek veikts mūsu iedzīvotāju labā, – uzrunājot klātesošos, pateicību pauda Agris Lungevičs, Madonas novada domes priekšsēdētājs. – Jūsu darbs ir grūts, atbildīgs un precīzs. Tas nepieļauj kļūdas, prasa lielas rūpes, un tikai mediķu darbu var darīt ar lielu mīlestību pret cilvēkiem. Lai šis apbalvošanas pasākums motivē un stiprina jaunam darba cēlienam, jauniem sasniegumiem darbos!
SIA "Madonas slimnīca" valdes priekšsēdētāja Līga Šerna uzsvēra: – Prieks, ka varam turpināt šo tradīciju un godināt aizvadītā gada labākos slimnīcas darbiniekus. Aizvadītais gads slimnīcai bija izdzīvošanas gads. Nāca dažādi pārbaudījumi, bija jāsavelk jostas, bet mēs izdzīvojām, pārorientējāmies un turpinājām sniegt veselības aprūpes pakalpojumus ne tikai sava, bet arī citu novadu iedzīvotājiem. Jāatzīst, ka bija jāpieņem arī nepopulāri lēmumi, un tas nebija viegli. Slimnīca dara visu iespējamo, lai nodrošinātu visu profilu darbību. Vēlos teikt lielu paldies ārstēm Inai Audžei un Ingai Raudai, kas paralēli saviem tiešajiem darba pienākumiem turpina nodrošināt terapijas nodaļas darba nepārtrauktību. Tāpat, piesaistot Eiropas fonda finansējumu, pilnā sparā norit uzņemšanas nodaļas paplašināšana un atjaunošana. Ceru, ka maijā baudīsim šī projekta rezultātu. Ceru arī, ka jau šogad uzsāksim ambulatorās daļas modernizāciju, jo projekts ir apstiprināts. Viss tiek darīts, lai mūsu slimnīca kļūtu par modernu ārstniecības iestādi, kurā noritētu mūsdienīga ārstēšana, kurā labi justos pacienti un darbinieki, lai vide būtu patīkama un tur visiem būtu patīkami strādāt – arī jaunajiem speciālistiem. Tas viss ir iespējams, pateicoties lieliskam kolektīvam. Paldies, ka izvēlaties strādāt ārpus Rīgas, jo arī reģionos ir cilvēki, kuriem nepieciešams atbalsts, padoms un palīdzība. Paldies, ka turpiniet nodrošināt veselības aprūpes pakalpojumus un rūpēties par novada iedzīvotāju veselību. Paldies, ka jums visiem var uzticēties! Šogad visiem novēlu izturību, veselību, veiksmi. Lai izdodas īstenot visu iecerēto, un lai pietiek enerģijas un sirds siltuma, nodrošinot aprūpi un atbalstu tiem, kam tas visvairāk nepieciešams!
Madonas slimnīcas darbinieki tika apbalvoti astoņās nominācijās. Nominācijā "2024. gada ārsts" tika izvirzītas trīs kandidatūras. Atzinības rakstus saņēma onkoloģe ķīmijterapeite Ija Malkause, oftalmoloģe Gundega Otvare, bet nomināciju ieguva dzemdību nodaļas vadītāja Anita Prušakeviča.
Saņemot nomināciju, Anita Prušakeviča pauda: – Esmu radusi vairāk strādāt, nevis runāt. Vēlos pateikties visiem, kas novērtēja manu darbu un anketā balsoja par mani. Turpināsim strādāt! Ļoti ceru, ka dzemdību nodaļa pastāvēs, un jādara viss, lai mūsu novada sievietes nebrauc dzemdēt uz citām slimnīcām. Paldies manam mīļajam dzemdību nodaļas kolektīvam, kas patiešām mani atbalsta itin visā!
Nominācija "Gada jaunais speciālists/rezidents" aizceļoja pie Tīnas Sparānes, savukārt Atzinību saņēma Valērija Janoviča un Amanda Prušakeviča. Savukārt nomināciju "Gada vecmāte/ārsta palīgs/funkcionālais speciālists" saņēma Zane Preisa (fizioterapeite), bet Atzinību – Līga Ķuze (vecmāte) un Daila Zebauere (fizioterapeite).
Zane Preisa atzina: – Es tikai daru savu darbu no sirds. Zinu, ka visi kolēģi to dara no sirds. Esmu pārliecināta, ka ikviens saņems šo novērtējumu, jo darbs, kas tiek darīts, ir nepieciešams.
Nomināciju "Gada māsas palīgs/sanitārs/apkopējs" ieguva ambulatorās nodaļas apkopēja Ingrīda Krēbse, savukārt traumatoloģijas nodaļas māsu palīgs Gaļina Bogdanova un bērnu nodaļas māsu palīgs Indra Leimane saņēma Atzinības rakstus.
Jau trešo gadu tiek noskaidroti labākie darbinieki nominācijā "Gada māsa". Saskaitot slimnīcas kolektīva balsojumu, nomināciju ieguva Dace Baduna (operāciju bloka vispārējās aprūpes māsa), bet Aija Ivanova (ambulatorās nodaļas vispārējās aprūpes māsa) un Dace Kaņepa (traumatoloģijas vispārējās aprūpes māsa) – Atzinību.
Nominācijā "Gada kolēģis" ar vienādu balsu skaitu uzvarēja Klinta Tropa (pacientu reģistratore) un Igors Aleksandrovs (ķirurgs).
"2024. gada cilvēks" Madonas slimnīcā ir Monta Zaķe (algu grāmatvede). Līga Šerna pastāstīja: – Šoreiz, izvēloties šo nomināciju, veicās ļoti viegli. Kā izrādās, kolēģu viedoklis sakrita ar manu. Es uzskatu, ka pagājušajā gadā mums pievienojās brīnišķīga kolēģe. Ikviens ir saticies ar Montu un novērtējis viņas profesionalitāti un mieru.
Savukārt Monta Zaķe atzina: – Esmu ļoti pārsteigta par šo kolēģu vērtējumu un varu teikt paldies par tik vieglu sadarbību. Esmu ļoti labi iejutusies kolektīvā un novērtēju katru kolēģi. Šī nominācija man ir negaidīta, jo strādāju nedaudz vairāk par gadu. Mūsu kolektīvā ir kolēģi, kuri strādā daudzus gadus, pat visu savu mūžu. Esmu neizsakāmi patīkami pārsteigta par novērtējumu. No kolēģu puses ļoti jūtu viņu atbalstu un novērtējumu arī ikdienā. Ir patiesi viegli sastrādāties. Sākotnēji gan māca bažas, kā es iestrādāšos, jo kolektīvs liels, kā zināms – ārsti ir nopietni cilvēki, bet tagad varu teikt paldies lieliskajam kolektīvam.
Pēdējā nominācija apbalvošanas ceremonijā bija "2024. gada struktūrvienība". Ceļojošo šķīvi saņēma ķirurģijas nodaļa ar ginekoloģijas profilu.
18.02.2025.