Ar 1. septembri tiks slēgta Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūras (VOAVA) Vidzemes nodaļa, kas līdz šim atradās Madonā. Vai tas atstās paliekošu iespaidu uz Madonas rajona iedzīvotājiem un veselības aprūpes darbiniekiem?
SIA "Madonas slimnīca" valdes priekšsēdētājs Bruno Kokars ir noskaņots optimistiski un uzskata, ka šīs nodaļas likvidācija bija neizbēgama un mediķi no tā tikai iegūs.
– Pēdējā laikā mediķu kontrole tika veikta nevis pēc nodaļām, bet gan profiliem, piemēram, ginekologs kontrolēja ginekologus, internists – internistus un tā tālāk. Turklāt visa dokumentācija, kas atradās VOAVA Vidzemes nodaļā, tagad būs pie mums slimnīcā, kas ir ļoti atzīstami. Mēs varēsim biežāk satikt rajona ārstus un nodot viņiem informāciju, kas iepriekš bija izkaisīta pa šīm divām iestādēm. Domāju, ka šīs nodaļas slēgšana nesīs tikai labas pārmaiņas, – komentēja Bruno Kokars.
Viņš arī uzsvēra, ka ar medicīnu saistītie pasākumi turpmāk notiks Madonas slimnīcā un mediķiem tos būs vieglāk apmeklēt salīdzinājumā ar iepriekšējo braukšanu uz pilsētu. Kā negatīvo pusi nodaļas slēgšanai Bruno Kokars minēja sarežģījumus, ko varētu izjust pacienti, kas tur griezās ar iesniegumiem.
– Taču pēdējā laikā VOAVA Vidzemes nodaļā vairs nestrādāja ārsts, bet gan biroja darbinieks, kas daudz līdzēt nespēja. Domāju, ka pacientu iesniegumi bija pārsvarā sūdzības par kādu notikumu vai kas līdzīgs, bet šādas situācijas tik bieži negadās. Cik zinu, tagad visus dokumentus varēs sūtīt VOAVA nodaļai pa pastu. Visticamāk – īpašas sekas šīs nodaļas slēgšana neradīs, – pieļāva Bruno Kokars. "Madonas slimnīcas" valdes priekšsēdētājs arī izteicās, ka VOAVA darbinieki jau pirms šī lēmuma pamazām mainījuši darbavietas. Bruno Kokars dalījās pārdomās: – Manuprāt, pat labāk, ka šie darbinieki strādā praktiskajā medicīnā. Tie, kas iepriekš strādāja VOAVA Vidzemes nodaļā, tagad strādā pie mums un vēl šur tur, un tas ir labāk, kā visu laiku strādāt ar papīriem.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 19.08.2008.
Autore: LAURA VOITIŅA