Valdība ir apstiprinājusi Veselības ministrijas izstrādātos noteikumus, kuros noteikta kārtība, kādā veicama pacientu ierobežošana, kā arī noteikts priekšmetu saraksts, kurus pacientiem aizliegts turēt psihiatriskajā ārstniecības iestādē un saņemt ar sūtījumiem, „Staru" informē VM Komunikācijas nodaļas preses sekretāre Agnese Gusarova.
Viņa akcentē, ka regulējums par pacientu ierobežošanu būs attiecināms tikai uz tiem pacientiem, kas stacionēti psihiatriskajā ārstniecības iestādē bez to piekrišanas, un pacientiem, kuriem ārstniecība šādā iestādē noteikta kā medicīniska rakstura piespiedu līdzeklis.
Noteikumi paredz konkrētus pacientu ierobežošanas līdzekļus, piemēram, fiziska ierobežošana, ievietošana novērošanas palātā u.c. Par katru ierobežošanas gadījumu ārstniecības personai būs pienākums veikt ierakstu žurnālā. Paredzēts, ka nepilngadīgs pacients nepārtraukti ierobežojošā stāvoklī var atrasties ne ilgāk kā vienu stundu vienā ierobežošanas reizē, bet pilngadīgs – ne ilgāk kā divas stundas.
Noteikts, ka situācijās, kad pacientam tiek pielietota medikamentu ievadīšana pret pacienta gribu, ārstam ir jāpārskata pacientam iepriekš nozīmētā medikamentozā terapija, lai nepieciešamības gadījumā tajā veiktu korekcijas.
Noteikumos ir definēts, ka pacientam aizliegts turēt psihiatriskajā ārstniecības iestādē, kā arī saņemt sūtījumu veidā sprādzienbīstamus, ugunsbīstamus, asus priekšmetus, apreibinošas vielas u.c. vielas un priekšmetus, kas var apdraudēt pacienta un citu personu drošību.