Valdība otrdien vienojās par kardinālām reformām veselības aprūpes sistēmā, pieņemot grozījumus noteikumos par veselības aprūpes organizēšanas un finansēšanas kārtību, līdz ar to palielinot pacientu iemaksas par pakalpojumiem, kā arī samazinot valsts kompensāciju apmēru atsevišķām medikamentu grupām.
Plānots, ka ar 1. februāri par vizīti pie ģimenes ārsta būs jāmaksā 1 lats līdzšinējo 50 santīmu vietā, bet pie ārsta speciālista pacienta iemaksa būs 5 lati līdzšinējo 2 latu vietā.
Tāpat, sākot ar februāri, 5 latus izmaksās viena diena dienas stacionārā, bet 12 latu – viena gultas diena slimnīcā. Par ārstēšanos Tuberkulozes un plaušu slimību valsts aģentūrā un Latvijas Infektoloģijas centrā, kā arī aprūpes slimnīcās un slimnīcu aprūpes nodaļās, onkoloģijas un onkohematoloģijas nodaļās, kā arī alkoholisko, narkotisko, psihotropo un toksisko vielu atkarību diagnožu gadījumā būs jāmaksā 5 lati par dienu. Mainīsies arī dažādu diagnostisko izmeklējumu cenas, piemēram, plānots, ka ambulatorie pacienti par endoskopiskajiem izmeklējumiem maksās 5 latus, bet par rentgenoloģiskajiem izmeklējumiem, ieskaitot kontrastvielu, – 2 latus, savukārt datortomogrāfiskie izmeklējumi bez kontrastvielas – 10 latu, ar kontrastvielu – 15 latu.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 29.01.2009.
Autore: BAIBA MIGLONE