Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Pamaina nodaļu profilus

EGILS KAZAKEVIČS

Autors • 02.03.2017.

Pamaina nodaļu profilus
Burtu lielums

Pagājušais gads Madonas slimnīcā iezīmējās ar vairākām pārmaiņām – tika atklāta vairāku mēnešu garumā renovētā dzemdību nodaļa, slimnīca pieslēdzās centrālajai siltumapgādes sistēmai, kā arī līdz ar Mārcienas pansionāta atvēršanu un Madonas pansionāta likvidāciju atbrīvojās viens slimnīcas spārns, par kura funkcionālu piepildījumu šobrīd tiek domāts.

Tieši saistībā ar bijušā pansionāta spārnā veicamajiem remontdarbiem, kā arī citām izmaiņām šobrīd slimnīcā nedaudz tiek pārbīdīti slimību profili. SIA „Madonas slimnīca" valdes priekšsēdētājs Artis Stuburs laikrakstu informēja, ka uz laiku, kamēr tiek remontētas bijušā pansionāta telpas, līdzšinējā infekciju nodaļas ēkā ir ierīkota pagaidu bērnu nodaļa.
– Līdz šim atsevišķas bērnu nodaļas slimnīcā nebija. Īstenībā slimnīcā lielākoties bija nodaļas, ko veidoja dažādi salikumi un apvienojumi, piemēram, traumatoloģija ar ķirurģiju vai arī neiroloģija, pediatrija un ginekoloģija. Par „tīru" viena profila nodaļu varam uzskatīt tikai dzemdību nodaļu, tādēļ arī šobrīd ir plānots par racionālāku nodaļu izveidi, ņemot vērā arī pacientu plūsmu (liels ir traumatoloģisko un endoprotezēšanas pacientu apjoms), kam mums jācenšas pielāgoties, – izmaiņas skaidroja Artis Stuburs.
SIA „Madonas slimnīca" medicīniskā direktore Astrīda Svilāne, kas pati agrāk vadīja infekciju nodaļu, „Staram" minēja, ka izmaiņas saistītas arī ar to, ka ilgstoši saslimis ir nodaļas infektologs un nav zināms, kad speciālists varēs atgriezties darbā.
– Formāli infekciju nodaļa beidz pastāvēt, taču bērni ar infekcijām prom netiks sūtīti. Viņu stāvoklis tiks izvērtēts, bērnus stacionējot, un tad arī tiks nolemts – viņus var uzņemt bērnu nodaļā vai arī situācija ir tik nopietna, ka ārstēšanu nepieciešams veikt citviet. Pieaugušo infektologa mums nav jau labu laiku, un arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta sarakstos Madonas slimnīca nav to ārstniecības iestāžu skaitā, uz kurām šie pacienti būtu jāved. Slimnīca kopumā izpilda saistības, kuras tā apņēmusies pildīt, noslēdzot līgumu ar Nacionālo veselības dienestu. Parastās vīrusu saslimšanas ārstēšanu, kas ir internās saslimšanas profils, slimnīca turpina nodrošināt, – skaidroja Astrīda Svilāne.
Viņa piebilda, ka ikvienā slimnīcas nodaļā ir izveidota palāta – izolators, kas ir īpaši aprīkota, lai varētu izolēt infekciju, kura tajā ir nonākusi.
– Mēs nevaram izslēgt situāciju, ka ne tikai infekciju nodaļā, bet arī citu profilu nodaļās tiek stacionēts pacients ar infekciju, tādēļ mediķiem vienmēr saskarsmē ar jebkuru pacientu jāstrādā maksimāli piesardzīgi, lai pasargātu sevi un apkārtējos. Ja infekcija konstatēta, labākais risinājums ir to tajā pašā vietā izolēt, turpināt pacientu ārstēt, bet pēc izrakstīšanas veikt visus nepieciešamos dezinfekcijas pasākumus. Pašreizējā prakse pasaulē ir infekciju slimniekus īpaši neizdalīt no pārējo pacientu plūsmas, ja neskaita SARS, Ebolas vīrusu u. tml. gadījumus, jo, ja tiek ievēroti visi aizsardzības un dezinfekcijas pasākumi, infekcija tālāk neizplatās. Lielāka iespēja iegūt kādu infekciju ir sabiedriskajā transportā, ne no palātā blakusgultā guloša angīnas pacienta, – akcentēja medicīniskā direktore.

Izraudzīsies valdes locekli
Madonas slimnīcas valde pēdējos mēnešus ir arī jauna valdes locekļa meklējumos.
Apstiprinātais kapitālsabiedrības valdes locekļu skaits ir trīs, taču šobrīd ir ievēlēti tikai divi valdes locekļi – Artis Stuburs un Astrīda Svilāne.
Pagājušā gada nogalē Madonas novada pašvaldība izsludināja pieteikšanos uz vakanto valdes locekļa vietu. Iesniegumus pretendenti varēja pašvaldībā iesūtīt līdz šā gada 20. janvārim. SIA „Madonas slimnīca" kapitāldaļu turētāja pārstāvis Agris Lungevičs laikrakstu informēja, ka saskaņā ar domē apstiprinātajiem noteikumiem, kas nosaka kārtību, kādā tiek apstiprināti pašvaldības kapitāldaļu valdes locekļi, tika izveidota komisija, kura izvērtē pretendentus.
– Komisijā darbojas pašvaldības izpilddirektors Āris Vilšķērsts, domes deputāts Bruno Kokars un pašvaldības finanšu nodaļas vadītāja Biruta Vindele. Komisija pēc pretendentu izvērtēšanas iesniedz man kā kapitāldaļu turētāja pārstāvim priekšlikumu par, viņuprāt, piemērotāko pretendentu, un es, savukārt, šo pretendentu piedāvāju apstiprināšanai domes sēdē. Zinu, ka kopumā pieteicās septiņi pretendenti, no tiem uz pārrunām tika uzaicināti četri. Izvērtējuma rezultāts man vēl nav iesniegts, taču tuvākajās dienās tam ir jābūt, un pieļauju, ka jau uz pašvaldības finanšu un attīstības komitejas marta sēdi izraudzītā kandidāta vārds būs zināms, – komentārus saistībā ar valdes locekļa izraudzīšanu sniedza Agris Lungevičs.

Ierodas veselības ministre
Šodien darba vizītē Madonas slimnīcu apmeklēs veselības ministre Anda Čakša. Viens no sarunu tematiem, tiekoties ar pašvaldības un slimnīcas vadību, varētu skart jau minētās pirms dažiem mēnešiem renovētās dzemdību nodaļas nākotni. Saskaņā ar Andas Čakšas redzējumu, pakāpeniski dzemdības vajadzētu vairs nepieņemt to slimnīcu nodaļās, kurās gadā notiek mazāk par 500 dzemdībām. Kā zināms, pēdējo gadu laikā Madonas slimnīcas dzemdību nodaļa gadā pieņem ap 400 dzemdību, taču Pasaules Bankas izstrādātā māsterplāna ietvaros slimnīcā nav plānotas krasas izmaiņas līdz 2019. gadam un plānā Madonas novada slimnīca ir viena no tām, kas kartē atzīmēta kā slimnīca, kurā plānots saglabāt dzemdību nodaļu.


03.03.2017.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px