Pagājušajā piektdienā, 26. oktobrī, ar zibakciju „Latvijas Mugurčempionāts" noslēdzās sociālā kampaņa „GoTeach", kuras mērķis ir izglītot skolēnus un popularizēt muguras veselību spēcinošus vingrojumus.
Kampaņas ietvaros oktobris bija pasludināts par muguras veselības mēnesi, un tā laikā skolas no visas Latvijas varēja iesūtīt fotoattēlus, kuros iemūžināti mācību iestādē izpildītie vingrojumi muguras veselības uzlabošanai. Tādējādi „Mugurčempionātā" piedalījās vairāk nekā 70 skolu no visas Latvijas, tai skaitā, iesūtot savas bildes, arī Kalsnavas pamatskolas sākumskola.
– Kalsnavas pamatskola piedalījās gan konkursā, gan 26. oktobrī iesaistījās zibakcijā – no pulksten 10 līdz 11 bērni izpildīja piecus ieteiktos vingrojumus. „Mugurčempionātā" piedalījās 1. klase un audzinātāja Ilze Stikāne, 2. klase – audzinātāja Ilzīte Oga, 3. klase – audzinātāja Marita Grīga, 4. klase – audzinātāja Liene Bernāne, grupiņa „Kāpēcīši" un audzinātāja Ināra Tomaševiča. Bet Kalsnavas pamatskolā tiek sportots ne jau tikai konkursu dēļ, tā ir mūsu ikdiena, jo mācību stundās tiek vadītas arī aktivitātes, lai bērni izkustētos. Cenšamies iesaistīties citos līdzīgos pasākumos, iepriekš tā bija Olimpiskā diena. Prieks, ka bērni ir sportiski, aktīvi, viņiem tas patīk un labprāt piedalās, – pastāstīja Kalsnavas pamatskolas skolotāja Ilze Stikāne. Viņa arī vērtēja, ka pārsvarā skolās tomēr cenšas bērnus iesaistīt sportiskās aktivitātēs atraktīvā un interesantā veidā, lai nodrošinātu skolēniem kustīgu dzīvesveidu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 30.10.2012.
Autore: LAURA VOITIŅA
Foto no pasākuma