Pagājušajā nedēļā J. Norviļa Madonas mūzikas skolā notika tradicionālā donoru diena Madonā, bet divas dienas vēlāk – 13. septembrī – Valsts asinsdonoru centra (VADC) specializētajam autobusam apritēja septiņi gadi. Šo gadu laikā autobusā asinis ziedojuši 29 096 donori.
Šajos septiņos gados, kā informē VADC, autobuss ir veicis 947 izbraukumus, no tiem 189 – pēdējā gada laikā. Laika posmā no 2013. gada 13. septembra līdz šā gada 12. septembrim (septītajā autobusa darbības gadā) asinis ziedojuši 4790 donoru, no tiem 1033 asinis nodevuši pirmo reizi.
Savukārt Madonā asinis regulāri (apmēram reizi ceturksnī) var nodot J. Norviļa Madonas mūzikas skolas Zvaigžņu zālē, kur donoriem ir radīti visi apstākļi, lai asinis varētu nodot bez problēmām un katram būtu ērti pirms asins nodošanas aizpildīt anketu, padzert siltu tēju, tāpat izmērīt asinsspiedienu, noteikt hemoglobīna līmeni, pārbaudīt asinsgrupu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 17.09.2014.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto