Šā gada 11. martā Rietumu Bankas labdarības fonds un laikraksts „Diena", piedaloties akcijas patronesei Lilitai Zatlerei, atklāja akcijas „Meklējam sirdsmāsiņu" otro posmu.
Akcijas mērķis ir apzināt Latvijas sirsnīgākās un atsaucīgākās māsas, kuras strādā bērnu veselības aprūpē, pievēršot uzmanību bērnu māsu darbam Latvijā, un celt bērnu māsas profesijas prestižu.
Akcijas pirmais posms noslēdzās pagājušā gada oktobrī, kad tika sveiktas 30 Rīgas Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas māsiņas, kuras pacienti, viņu vecāki un tuvinieki bija izraudzījuši par slimnīcas sirdsmāsiņām. Katra no izraudzītajām sirdsmāsiņām no Rietumu Bankas labdarības fonda balvā saņēma naudas prēmiju Ls 500 apmērā un atzinības diplomu. Neaizmirstama bija ciemošanās pie Valsts prezidenta Valda Zatlera Rīgas pilī.
– Tagad meklējam Latvijas reģionos strādājošas mīļas un profesionālas bērnu māsiņas. Mazie pacienti un viņu tuvinieki aicināti uzrakstīt labus vārdus par bērnu māsiņām 24 Latvijas slimnīcās. Katrā slimnīcā bērnu un jaunpiedzimušo nodaļās pacientiem un apmeklētājiem ir izvietota informācija par projektu un kastīte, kurā ielikt anketu ar pieteikumu. Savu sirdsmāsiņu iespējams pieteikt, arī aizpildot anketu internetā www.rblf.lv vai www.diena.lv/sirdsmasina. Pieteikumus gaidīsim līdz 11. jūnijam, – „Staru" informē „Dienas Mediju" sabiedrisko attiecību vadītāja Anna Muhka. – Pirms Jāņiem no katras slimnīcas uz Rīgu aicināsim tās māsiņas, kas būs saņēmušas visvairāk atsauksmju, lai no Rietumu Bankas labdarības fonda saņemtu diplomu un naudas balvu un, tāpat kā pagājušo gadu, ciemotos pie Valsts prezidenta un Zatleres kundzes Rīgas pilī.
Ar akcijai pieteiktajām kandidātēm var iepazīties fotogalerijā www.diena.lv/sirdsmasina. Jāpiebilst, ka madonieši līdz šim nav bijuši sevišķi aktīvi. Pēc pieejamās informācijas, akcijai ir ieteikta tikai Madonas slimnīcas bērnu nodaļas māsiņa Ilva Akmentiņa. Šī ir brīnišķīga iespēja pateikties mīļajām un atsaucīgajām māsiņām, kuras ikdienā rūpējas par mūsu bērnu veselību.
Autore: BAIBA MIGLONE