Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Madonas slimnīca — soli tuvāk infrastruktūras pilnveidei

ZANE BIKOVSKA

Autors • 12.02.2024.

Madonas slimnīca — soli tuvāk infrastruktūras pilnveidei
Burtu lielums

Šī gada 24. janvārī Madonas slimnīca parakstīja līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par projekta „Madonas novada pašvaldības SIA „Madonas slimnīca” infrastruktūras uzlabošana, nodrošinot ilgtspējīgus integrētus veselības pakalpojumus”.

– Projekta sākotnējā un primārā ideja ir esošās pacientu plūsmas pilnveidošana, kas atbilstu epidemioloģisko prasību ievērošanai, ko nosaka ministru kabineta noteiktumi. Otrkārt – primāro un sekundāro veselības pakalpojumu nodrošināšana pacientiem. Ņemot vērā pacientu plūsmu un skaitu, tika konstatēts, ka ir nepieciešamas papildu telpas, ja notiek kādi ārkārtas gadījumi, piemēram, cilvēks gūst traumu, kas nav tik nopietna, lai šo traumu vajadzētu apstrādāt operāciju zālē, bet gan to varētu izdarīt atsevišķi izveidotā ķirurga un traumatologa kabinetā. Mazās traumas līdz ar to varētu novērst tepat uzņemšanas nodaļā. Respektīvi viena no telpām, kas tiks izveidota projekta ietvaros, būs kopīga telpa ķirurgam un traumatologam. Runājot par jau minēto pacientu plūsmu un vides pieejamību – plūsmas tiks regulētas, lai ievērotu visas epidemioloģiskās prasības. Atbilstoši prasībām tiks sakārtots arī sanitārais mezgls, kurā notiek pacientu aprūpe, un tad tajā varētu tikt ievesti arī gulošie pacienti. Arī pagrabstāvā tiks veikts remonts, nodrošinot telpu gaišumu, jo patlaban šis gaitenis manā skatījumā ir ļoti tumšs. Gaitenis arī tiks mazliet pārplānots, lai telpā būtu vairāk dienas gaismas, – informē projekta vadītāja Indra Kārkliņa.
Projekts tika iesniegts Veselības ministrijā pagājušā gada 25. septembrī.
– Šī gada 24. janvārī noslēdzām līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru, tā nodrošinās projekta uzraudzību. Šobrīd ir jau izstrādāts būvprojekts, un tas atrodas būvekspertīzē, kas nozīmē, ka esošajiem būvprojekta risinājumiem tiek veikta pārbaude, lai noskaidrotu, vai tie atbilst visiem normatīviem. Būvekspertīze ir obligāta prasība, tā ilgs līdz februāra beigām. Tālāk projekts tiks saskaņots ar būvvaldi, un plānos šobrīd ir izsludināt iepirkumu uz būvdarbiem aprīlī, ja viss notiks veiksmīgi. Tālāk attiecīgi sekos iepirkuma procedūra, kuras rezultātā tiks noskaidrots būvnieks un būvuzraugs. Šobrīd ir noslēgts līgums gan par projektēšanu, gan autoruzraudzību, arī autori attiecīgi piedalās būvniecības procesā, – skaidro projekta vadītāja.
Kopējais projekta finansējums ir 367 785,25 eiro, tai skaitā atveseļošanas fonda finansējums 217 510 eiro un 150 275,25 eiro līdzfinansējuma daļa no Madonas novada pašvaldības. Uz jautājumu, kādi faktori varētu zināmā mērā ietekmēt būvdarbus, Indra Kārkliņa atbild – vismaz šobrīd nepastāv nekādi riski, ka projekts varētu iekavēties. Vienīgais, kas projekta vadītājai rada zināmas bažas, ir tas, ka, veicot pārbūves darbus, uzņemšanas nodaļa nedrīkst pārtraukt savu darbību. Notiek saskaņošana ar slimnīcas vadību un personālu, kas atbild par konkrēto nodaļu. Visas būvdarbu zonas remonta laikā tiks norobežotas, jo radīsies gan putekļi, gan būvgruži un sanitārās un higiēnas normas nedrīkst pārkāpt.
– Jebkurš troksnis, tai skaitā būvniecības tehnika, kas brauc uz objektu, var traucēt apstākļus, tas arī tiek apspriests ar slimnīcas vadību un nodaļu darbiniekiem, kā nodrošināt nepārtrauktu darbu. Līgums ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru ir noslēgts līdz nākamā gada 31. decembrim, bet, optimistiski skatoties uz apjomu, ko plānots veikt, ceru, ka darbus, tai skaitā atskaites un objekta nodošanu, varēs pabeigt nākamā gada jūnijā, – pauž Indra Kārkliņa.
Madonas slimnīcas vadītāja Līga Šerna norāda – būvdarbi nekādā gadījumā neietekmēs pacientu apkalpošanu, neviens pakalpojums netiks pārtraukts. Varbūt kādā brīdī varētu nākties pieciest zināmas neērtības, piemēram, trokšņus, bet par to tiek domāts. Slimnīcas vadība ļoti pozitīvi raugās uz plānotajiem būvdarbiem.
– Uzņemšanas nodaļa ir katras slimnīcas spogulis, tas ir pirmais, ko pacients ierauga. Primāri jādomā par klienta labsajūtu, un svarīgs ir arī katrs darbinieks, jo šobrīd uzņemšanas nodaļa ir par šauru. Būtiski domāt arī par epidemioloģisko drošību, jo iepriekšējā pieredze parādīja, ka divas drošas pacientu plūsmas nav iespējams nodrošināt. Pateicoties šim projektam, tas tiks atrisināts, un ieguvumi būs gan pacientiem, gan mediķiem, – uzsver Līga Šerna.

13.02.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px