Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Madonas slimnīca līgumu paraksta

Redakcija

Autors • 17.08.2011.

Burtu lielums

Pagājušajā piektdienā Cēsīs Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība rīkoja protesta akciju, kurā piedalījās vairāk nekā 100 cilvēku, to vidū arī mediķi gan no Cēsīm, gan Ogres slimnīcas.

Protesta akcijas pret nepietiekamo finansējumu ārstniecības iestādēm otrajā pusgadā šonedēļ plānotas arī vairākos citos Latvijas reģionos.
Kaut arī valdība no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem slimnīcām šoruden plāno piešķirt vēl 6,1 miljonu latu, tādējādi kopumā veselības aprūpei šogad papildus tiktu piešķirti 12,7 miljoni latu, lokālo slimnīcu vadītāji nav informēti par to, kā šie līdzekļi tiks sadalīti. Daudzi arī ir neizpratnē, kādēļ Veselības ministrija vispār uz lokālo slimnīcu rēķina ir veikusi samazinājumu, kas ļauj ietaupīt vien 300 tūkstošus latu, taču pašās slimnīcās rada gana lielas problēmas.
Cēsu slimnīca Veselības norēķinu centra (VNC) piedāvātajos līguma grozījumos zaudētu 185 tūkstošus latu, savukārt Kuldīgas slimnīcas, kas atteikusies parakstīt Veselības norēķinu centra piedāvātos līguma grozījumus, stacionārajai veselības aprūpei finanšu samazinājums otrajam pusgadam ir 57 552 lati. Kuldīgas slimnīca arī paziņojusi, ka no 1. septembra plāno pārtraukt akūto pacientu uzņemšanu slimnīcā, pamatojot to ar negodīgu naudas sadali.


Plašāk lasiet laikrakstā STARS 18.08.2011.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px