Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Madonā atklāta jauna, moderna privātā klīnika

BAIBA MIGLONE

Autors • 03.10.2024.

Madonā atklāta jauna, moderna privātā klīnika
Burtu lielums

Kopš 1. oktobra ne tikai madoniešus, bet arī reģiona iedzīvotājus iepriecina fakts, ka Madonas veselības aprūpes pakalpojumu klāstam pievienojusies jauna privātā klīnika „MadMed”, kuras dibinātājs ir madonietis traumatologs-ortopēds Andris Levis, kam izdevies izveidot profesionālu speciālistu komandu. Klīnikas, kura atrodas vēsturiskā mājā Saules ielā 25, nosaukumā apvienotas zilbes “Mad”, kas nozīmē Madona, un “Med” — medicīna.

Klīnikas atklāšana noritēja ļoti jaukā atmosfērā kolēģu, draugu un tuvinieku lokā. Klātesošos uzrunāja gan mājas, kurā ir atvērta klīnika, īpašnieks Miks Jātnieks, gan pats tās vadītājs Andris Levis.
– Esmu ļoti lepns un gandarīts būt šodien šeit kopā ar Andri, jo mēs vislabāk zinām, cik grūti tas viss nācis. Un šis rezultāts, ko mēs šodien redzam, ir lieliska dāvana mājas simtgadē, simtgadei jau gan nedaudz pāri, jo māja celta 1921. gadā. Ir liels prieks, kā Andris ar savu ideju un sapni piepilda arī manu sapni atjaunot māju, redzēt, kā tā atdzimst, kas gan nenācās tik viegli, – atzina Miks Jātnieks.
– Uzsākām šīs idejas realizāciju pirms gadiem trim četriem, un nu beidzot mēs varam svinēt klīnikas atvēršanu,- gandarījumu neslēpa Andris Levis. – Mēs noteikti nekonkurējam ar Madonas slimnīcu vai citām lielajām slimnīcām. Centīsimies papildināt to, ko mēs darām slimnīcā. Pats arī darbu slimnīcā turpinu, ikdienā joprojām turpināšu operēt. Atšķirība vien tā, ka agrāk otrdien no rīta man bija pieņemšana Madonas slimnīcā, pēcpusdienā braucu dežūrēt uz Jēkabpils slimnīcu. Tad tagad man no rīta būs pieņemšana Madonas slimnīcā, bet pēc tam pacientus pieņemšu un ārstēšu šeit, klīnikā. Es pats esmu un būšu Madonas patriots. Piedāvājumi studiju laikā ir bijuši dažādi gan Skandināvijā – Zviedrijā, Dānijā, gan Šveicē, Austrijā, Vācijā. Bet, sākot strādāt Madonā ar dakteri Imantu Stradiņu, dakteri Arnoldu Skirmani, kas tobrīd brauca uz Madonu, sapratu, ka viss vajadzīgais ir šeit uz vietas. Vienkārši jābūt gatavam strādāt. Bet pie darba esmu jau radis no bērnības, strādājot vecāku zemnieku saimniecībā. Arī profesijā man jau ir sava pieredze. Rezidentūras laikā man ir bijusi izdevība strādāt gan Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā, gan Jelgavas reģionālajā slimnīcā, Madonas slimnīcā, Jēkabpils reģionālajā slimnīcā, Rīgā medicīnas centrā ARS, Madonā „Kirsh veselības fabrikā", kad tā te darbojās. Visās šajās vietās, kur iznāca strādāt, esmu kaut ko mācījies. Tāpat no traumatologiem-ortopēdiem, kas bijuši man skolotāji – no katra paņemu kaut ko sev un izveidoju savu rokrakstu. Arī šeit es visu centos veidot tā, lai būtu labi gan pacientiem, gan personālam, speciālistiem. Man viens no moto dzīvē ir „Gribu, lai visiem ir labi". Šis, ko jūs redzat šodien, ir vairāku gadu apzināts darbs – gan savā ziņā vienu otru reizi apdalot ģimeni, gan uz miega rēķina.
Projekts ir realizēts ar Lauku atbalsta dienesta un Eiropas Savienības līdzfinansējumu, kas palīdzējis nodrošināt augstu aprūpes standartu, bet tajā pašā laikā tas arī uzliek papildu administratīvo slogu.
Jau oktobrī klīnikā sāks strādāt vairāki speciālisti – traumatologi-ortopēdi Rūdolfs Preiss, Edgars Barlots, rezidents Toms Kapusta un es pats, urologs Māris Vlazņevs, neiroķirurgs-vertebrologs Rihards Ļuļēns, dermatoloģe Elīza Sālījuma, uztura speciālists Ansis Zauers. Man pirmā pieņemšana būs jau rīt. Tā ka pieraksts jau ir atvērts, pašlaik tas notiek pa tālruni 22102102. Nākotnē plānots piesaistīt arī reimatologu, neirologu un endokrinologu, kā arī citus speciālistus. Tie ir speciālisti, kuru trūkumu ļoti izjūt mūsu reģionā. Tāpat uz vietas ir pieejamas arī ortozes, fiksatori un citi palīglīdzekļi.
Klīnika piedāvās plašu ambulatoro pakalpojumu klāstu, tostarp speciālistu konsultācijas, blokādes-medikamentu ievadi locītavās un hialuronskābes injekcijas, kā arī citus pakalpojumus. Būs pieejama arī rehabilitācijas zāle ar fizioterapeitu un ergoterapeita pakalpojumiem, ārstniecisko vingrošanu. Klīnika nodrošinās arī tādas fizikālās procedūras kā ultraskaņa un krioterapija.
– Klīnikā strādās trīs fizioterapeiti – madoniete Ieva Vosele un divas speciālistes no Jēkabpils – Līze Kurakina un Egija Zandberga, kā arī ergoterapeite Gundega Elīza Zariņa. Pie mums būs nelielas grupu nodarbības no trim līdz pieciem cilvēkiem, kas gan vēl var mainīties – jāsaprot, cik cilvēkiem ir ērti darboties. Mēs ejam uz kvalitāti, nevis uz kvantitāti. Pirmās nodarbības būs jau šo ceturtdien. Katrā ziņā mūsu mērķis ir arī samazināt rindas pie fizioterapeitiem un ergoterapeites Madonas slimnīcā, kur reizēm jāgaida pat līdz diviem-trim mēnešiem. Protams, darba gaitā būs pārmaiņas. Daļa vajadzīgā ekipējuma vēl nav izsaiņota. Viss top, meklējot kompromisus un iespējas. Kā jau teicu, viss vēl ir procesā – gan aparatūras ziņā, gan speciālistu piesaistē. Katrā ziņā komanda augs, domājot arī par pacienta ērtībām, lai viņam nav jātērē laiks, nervi un līdzekļi, braucot, piemēram, pie speciālista uz Rīgu, kur tam aiziet visa diena. Arī šeit uz vietas galvenais ir nodrošināt speciālistu pieejamību, lai tas viss rezultētos ar labāku dzīves kvalitāti, klīniskiem rezultātiem, jo nereti ir tā, ka problēma rodas tikai tāpēc, ka slimība netika savlaicīgi diagnosticēta vai rezultāts pēc operācijas nav tik labs, jo nevar tikt pie fizioterapeita pēc operācijas. Centīsimies atslogot pierakstus Madonas slimnīcā, jo pie mums brauc pacienti ārstēties ne tikai no Madonas reģiona, bet no visas Latvijas. Ikdienā mums no visiem operējamajiem pacientiem madonietis ir tikai varbūt katrs piektais, kādi maksimums 20 procenti. Tāpēc arī izveidojas šī kvotu problēma, kuras dala atbilstoši plānošanas reģionam, bet mūsu pacientu loks ir stipri plašāks nekā mūsu plānošanas reģions.
Otrdien visas dienas garumā jaunajā klīnikā bija „Atvērto durvju" diena, kad interesenti varēja iepazīties ar jauno klīniku un sveikt ar atklāšanu, bet kopš trešdienas šeit sākusies pacientu pieņemšana. Kā atzina apmeklētāji, klīnikas "MadMed" atvēršana ir nozīmīgs solis Madonas un apkārtējo novadu iedzīvotāju veselības aprūpes uzlabošanā, padarot specializētos medicīnas pakalpojumus pieejamākus reģiona iedzīvotājiem.

04.10.2024.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px