Līdz februārim Latvijā spēkā būs pašreizējie pacientu iemaksu tarifi par veselības aprūpes pakalpojumiem, savukārt jaunie tarifi būs zināmi pēc 15. janvāra.
Veselības ministrijas (VM) Komunikācijas departamenta pārstāvis Oskars Šneiders aģentūrai BNS norāda, ka pašlaik Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūra veic pēdējos aprēķinus, no kuriem būs atkarīgs, cik lieli būs pacientu līdzmaksājumi par veselības aprūpes pakalpojumiem ar šā gada februāri. O. Šneiders pieļāva, ka tie varētu būt lielāki, nekā VM pērnā gada nogalē bija plānojusi. Taču, kā uzsver veselības ministrs Ivars Eglītis, pacientu līdzmaksājumu mērķis nav celt veselības aprūpē strādājošo atalgojumu, bet saglabāt pakalpojumu pieejamību. Ir jānosedz deficīts 40 miljonu latu apmērā, veselības aprūpes pakalpojumiem sadārdzinoties, bet budžeta līdzekļiem paliekot iepriekšējiem.
Pēc VM iepriekšējām prognozēm, pacientu iemaksa par ģimenes ārsta pakalpojumu varētu pieaugt līdz latam līdzšinējo50 santīmu vietā, bet par speciālista apmeklējumu – līdz trim latiem līdzšinējo divu vietā. Līdz pieciem latiem varētu pieaugt maksa par uzturēšanos stacionārā lokālajās slimnīcās. Patlaban pacientu iemaksa par ārstēšanos lokālajā un reģionālajā slimnīcā ir atšķirīga, bet plānots, ka turpmāk abu profilu slimnīcās tā būs vienāda. – Mūsu slimnīcā šobrīd maksa par uzturēšanos ir trīs lati dienā, taču nākotnē tie varētu būt pieci lati. Vēl gan nav īsti skaidrs, kad jaunie tarifi stāsies spēkā, – „Staram" atzina SIA „Madonas slimnīca" valdes priekšsēdētājs Bruno Kokars.
Autore: BAIBA MIGLONE