Pirmdien Madonā notika Sabiedrības veselības aģentūras (SVA) rīkots reģionālais seminārs profesionālo un vispārizglītojošo skolu pedagogiem „Par tabaku un alkoholu".
Uz semināru bija aicināti skolu administrācijas pārstāvji, pedagogi un sociālie pedagogi no Madonas rajona skolām. Diemžēl no aptuveni puses skolu nebija ieradies neviens.
– Neticu, ka lielās Madonas rajona vidusskolās neeksistē smēķēšanas un alkohola lietošanas problēma, – nedaudz vīlusies par semināra nepilnīgo apmeklētību bija SVA reģionālā koordinatore Gunta Andžāne.
Nepilngadīgo smēķētāju mazāk nepaliek
Šoreiz gan jāatzīst, ka zaudētāji ir tie, kas neieradās, jo semināru apmeklējušie par to izteicās ļoti pozitīvi. Šis bija viens no pirmajiem, ja ne pirmais seminārs, kurā pedagogi apguva interaktīvās metodes darbam ar klasi, kā arī saņēma metodisko materiālu, ar ko strādāt stundās (mācību filma DVD diskā, slaidi kodoskopam utt.). Vairumā citu semināru uzsvars tika likts teoriju un skaitļiem, šoreiz tika piedāvāta jau gatava mācību metodika.
– Šādi reģionālie semināri tiek rīkoti visā Latvijā. SVA mērķis, tos organizējot, ir panākt skolēnu veselības uzlabošanu, kā arī atgādināt, ka lietot tabaku un alkoholu ir kaitīgi veselībai. Skolu pedagogus aicinām tāpēc, lai viņi ne tikai noklausītos teoriju par smēķēšanas un alkohola atkarības profilaksi, bet arī praktiski apgūtu dažādas interaktīvās spēles, kā strādāt ar skolēniem trijās vecuma grupās (sākumskola, pamatskola un vidusskola) un iegūtu vērtīgu metodisko materiālu, – norādīja G. Andžāne.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 01.11.2008.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
AIGAS VANAGAS foto