Aizvadītajā nedēļā, sekojot līdzi aktualitātēm valstī, parādījās ziņas, ka reģistrēti pirmie gripas gadījumi. Lai noskaidrotu, vai arī Madonas novadā ir kāds šāds gadījums, sazinājos ar Madonas slimnīcas ambulatoro nodaļu.
Noskaidroju, ka Madonā gripa reģistrēta nav. Šādi gadījumi tiek reģistrēti vispirms lielajās
pilsētās.
– Sekojot līdzi informācijai, saprotu, ka pirmie ar gripu saslimušie ir bērni. Tā nu ir, ka vispirms šie gadījumi tiek reģistrēti lielajās pilsētās, arī ostu pilsētās. Madonā saslimstība ar gripu tiek reģistrēta krietni vēlāk. Gripa principā var būt visu gadu, sezonalitāte ir vairāk kā epidēmijas veidā, tieši rudenī un ziemas sākumā. Katru gadu tiek prognozēts, kurš no gripas tipiem, A vai B, būs vadošais un kādi apakštipi ir iespējami. Uz šī pamata tiek izstrādāta vakcīna, kas satur lielāko daļu no tā, kāds tips varētu būt. Līdz ar to cilvēks, kurš ir vakcinēts, vai nu neslimo nemaz, vai arī slimošana ir krietni vieglāka. Diemžēl neviena vakcīna nepasargā pilnībā, jo ir cilvēki, kuriem šī aizsardzība neveidojas, bet to nav iespējams paredzēt, tie ir individuāli gadījumi. Bet šajā laikā aktivizējas arī citi vīrusi, – pastāstīja Madonas slimnīcas ambulatorajā nodaļā.
16.10.2019.