Madonas novada ezeri un lauki
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Gandrīz 155 000

BAIBA MIGLONE

Autors • 08.10.2020.

Burtu lielums

Līdz ar „Covid-19" saslimstības pieaugumu Latvijā turpina palielināties slimības ierobežošanai radītās mobilās lietotnes „Apturi Covid" lietotāju skaits. Līdz šim lietotni lejupielādējuši jau gandrīz 155 000 iedzīvotāju. Visbiežāk lietotne lejupielādēta dienās, kad atklāti jauni „Covid-19" uzliesmojumi.

„Redzam, ka lietotne ir kļuvusi par nozīmīgu instrumentu „Covid-19" izplatības ierobežošanai Latvijā, tādēļ aicinām ikvienu lejuplādēt lietotni savā viedtālrunī un izmantot to. Vērts atcerēties, ka tieši savlaicīga informācijas saņemšana par iespējamo kontaktu ar saslimušo ir būtiska slimības tālākas izplatīšanās novēršanā.
Pašlaik jau gandrīz 30 ar „Covid-19" saslimušie, kuri izmantojuši šo lietotni, ir aktivizējuši kodu mobilajā lietotnē, tādējādi par iespējamo kontaktu ar „Covid-19" saslimušo laikus brīdinot kontaktpersonas," stāsta Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas vadītāja Elīna Dimiņa.
Kā informē SPKC Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja, katru dienu, sazinoties ar saslimušajiem, secināts, ka vismaz vienam no visiem ir lejuplādēta lietotne „Apturi Covid", kas ļauj SPKC epidemiologiem nosūtīt kodu, ko saslimušais ievada savā tālrunī, tādējādi brīdinot plašāku loku kontaktpersonu, kuras viņš nepazīst. Īpaši tas vērojams pēdējās dienās, kad Latvijā strauji pieaudzis „Covid-19" inficēto skaits.


09.10.2020.

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px