Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Donoru kustība gūst atsaucību

Redakcija

Autors • 24.09.2008.

Donoru kustība gūst atsaucību
Burtu lielums

Otrdien Madonas mūzikas skolas Zvaigžņu zālē notika donoru diena, ko organizēja Valsts Asinsdonoru centra Rēzeknes filiāle. Šoreiz atsaucība bija liela, 72 cilvēki ziedoja asinis. Valsts Asinsdonoru centrs (VADC) atgādina, ka katrs asins piliens glābj dzīvību, tāpēc Latgales filiāles pārstāvji jau atkārtoti ieradās Madonā un aicināja madoniešus atbalstīt donoru kustību, ziedojot asinis.

– Mēs esam ļoti pateicīgi, ka cilvēki nodod asinis. Redzu, ka šī akcija ir guvusi atsaucību, īpaši jauniešu vidū, – informēja Ņina Sorokina, Valsts Asinsdonoru centra Rēzeknes filiāles fizioloģe.

Pavasarī Madonā asinis ziedoja 32 cilvēki, bet šoreiz – jau 72. Starp viņiem bija ļoti daudz jauno donoru. Kristīne, kas mācās Madonas pilsētas 1. vidusskolas 12. klasē, atklāja: – Es asinis nodevu pirmo reizi. Ir prieks, ka varu kādam palīdzēt un, iespējams, izglābt dzīvību. Noteikti arī nākamajā reizē ziedošu asinis.

Savukārt Elīna, kas arī mācās Madonas pilsētas 1. vidusskolā, sacīja: – Šī bija otrā reize, kad es iesaistījos akcijā un ziedoju asinis. Pēc katras reizes ir sajūta, ka ir izdarīts labs darbs. Cenšos ņemt līdzi arī draugus un priecājos, ka šoreiz viņi piekrita un atnāca nodot asinis.

Starp jauniešiem, kas izmēģināja, kā ir nodot asinis, varēja sastapt arī cilvēkus, kam donoru kustība nav sveša lieta un kas jau daudzus gadus ziedo asinis. Madonas RPP KPB 3. nodaļas priekšnieks, pulkvežleitnants Gunārs Latkovskis pastāstīja: – Es asinis nododu jau kopš 70. gadiem, kad vēl mācījos institūtā. Noteikti to darīšu arī turpmāk. Pirmkārt, asinis nododu tāpēc, ka darbā bieži nākas saskarties ar cietušajiem, kuri tās zaudē lielā daudzumā, un viņiem tās ir nepieciešamas. Šis ir veids, kā es viņiem varu palīdzēt. Otrkārt, veselības dēļ, jo man ir biezas asinis, kas regulāri jāsamazina. Šī ir atbalstāma akcija, un iesaku to darīt visiem, kam atļauj veselība.
Jautāta, kāpēc cilvēki nāk nodot asinis, Ņina Sorokina atbildēja:

– Manuprāt, cilvēki asinis ziedo tādēļ, ka saprot – tas ir svarīgi tiem, kam tās visvairāk ir nepieciešamas. Priecājos, ka tieši jaunieši apzinās tā nozīmību un vajadzību. Dzīvē gadās visādi. Neviens nezina, kas notiks rīt. Šodien tu kādam palīdzi, iespējams, ka rīt šī palīdzība būs vajadzīga tev. Protams, būtu nepieciešama daudz lielāka atsaucība, bet esam pateicīgi visiem, kas ieradās.

Šogad atkal notiek studentu dienas, kad studējošie jaunieši tiek aicināti ziedot asinis. Ņina Sorokina pastāstīja, ka pašlaik Rēzeknē notiek studentu dienas, kurās aicina piedalīties studentus arī no Madonas:
– Vēl līdz 15. oktobrim studentiem ir iespējams ziedot asinis VADC Rēzeknes filiālē darbdienās no pulksten 8 līdz 15. Atnākot un nododot asinis, katrs saņems suvenīru piemiņai par šo labo darbu.

Ir dzirdēts, ka cilvēkiem, kuri pirmo reizi nodod asinis, reizēm paliek slikti. Ņina Sorokina atzina:
– Manā praksē ir tā bijis, bet Madonā nekas tāds negadījās. Jaunieši jutās labi un tā arī izskatījās. Slikti paliek tāpēc, ka netiek ievērotas donoru prasības. Protams, ir arī cilvēki, kam paliek slikti, ieraugot asinis.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 25.09.2008.

Autore: AGRITA NUSBAUMA

AGRA VECKALNIŅA foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px